#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eseju konkursā “Ko Latvijai nozīmē eiro ieviešana?” piedalījušies 144 skolēni
BNS 
, 2013. gada, 04.marts, 2013

Eseju konkursā “Ko Latvijai nozīmē eiro ieviešana?” piedalījušies 144 skolēni, bet par labāko darbu autoriem tika atzīta Lidija Avotiņa no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Jana Kolbina no Salaspils 1. vidusskolas, tika paziņots eseju konkursa apbalvošanas ceremonijā Eiropas Savienības (ES) mājā.

Avotiņai un Kolbinai tika piešķirta dalīta pirmā vieta. Savukārt trešo vietu eseju konkursā ieguva Paula Justoviča no Ogres Valsts ģimnāzijas.

Savukārt Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā balvu – Normana Deivisa grāmatu “Eiropas vēsture” – saņēma 8. vietas ieguvēja Anete Eglīte no Zvejniekciema vidusskolas.

ES māja eseju konkursu izsludināja, lai veicinātu Latvijas vidusskolēnu zināšanas par eiro ieviešanas priekšrocībām un trūkumiem.

Iesniegtos darbus vērtēja īpaši šim mērķim izveidota žūrijas komisija, kurā bija Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Finanšu ministrijas.

Septiņiem labāko darbu autoriem Eiropas Parlamenta deputāti dāvinājuši arī braucienu uz Briseli.

Konkursam darbi bija jāiesniedz no 21.janvāra līdz 15.februārim.

Eseju konkursu organizēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļu. Eseju konkursu atbalstīja Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete, Kārlis Šadurskis un Inese Vaidere.

Latvija kļuva par Eiropas Savienības dalībvalsti 2004. gada 1. maijā, pamatojoties uz sabiedrības balsojumu referendumā. Iestāšanās līgums ES paredz arī to, ka Latvijā tiks ieviests eiro.

Lai eiro ieviestu, Latvijai ir jāatbilst vairākiem ekonomiskiem kritērijiem, kurus 1992. gadā Māstrihtā noslēgtajā līgumā noteikušas ES dalībvalstis. Latvija pievienosies eiro zonai 2014. gada 1. janvārī.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties