#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Programmēšana nav tikai izredzētajiem. Sāc programmēt jau šodien!
EK 
, 2014. gada, 16.oktobris, 2014

 

Nereti dzirdam cilvēkus sakām ka programmētāji ir īpaši cilvēki, tiem noteikti piemīt gan analītiska domāšana, gan spēcīgas matemātiskās dotības. Dzirdam, ka tas nav pa spēkam katram no mums.

Tomēr cilvēki visā pasaulē programmē gan ar, gan bez atbilstošas izglītības, mācās veidot savas lietotnes jeb aplikācijas viedtālruņiem, veido spēles, veido mājas lapas savam uzņēmumam vai veikalam. Vai tiešām tas nav tik grūti, kā izklausās?

Nav noslēpums, ka IT nozarē bezdarbnieku nav, cilvēki saņem labu atalgojumu un nozares asociācijas medijos sūkstas, ka nozarē katastrofāli trūkst darbinieku. IT nozare ir viens no mūsdienu pasaules stūrakmeņiem. Praktiski viss, ko ikdienā izmantojam pakalpojumu sniegšanai, komunikācijai, norēķiniem vai pirkumiem, ir programmēts un elektronisks.

Cilvēki labprāt vēlētos iegūt darbu IT nozarē vai izvēlēties studijas turpmākām darba gaitām tehnoloģiju nozarē, taču nezina kā lai uzsāk. Ja vien tiem būtu iespēja izmēģināt kā tas ir - programmēt un saprast vai tas ir saistoši, interesanti un .. sev noderīgi, lai varētu pateikt - es arī to varu, man sanāk!

Šodien Eiropas Savienība izjūt konkurenci arī tehnoloģiju jomā, sacenšoties ar ASV, Ķīnu, DienvidKoreju, kas ir tehnoloģiju lielvalstis, tādēļ, lai veicinātu jauniešu un strādājošo izvēli par labu informācijas tehnoloģiju nozarei, tiek rīkoti dažādi pasākumi intereses veicināšanai, kurā interesentiem ir iespēja uzzināt un izmēģināt  - Codeweek.

Codeweek ir īpaša nedēļa, kuras ietvaros visā Eiropas Savienībā tiek organizēti pasākumi un apmācības, kuros tūkstošiem interesentu iegūst pamata iemaņas, kas ļauj cilvēkiem “sajust drēbi” un saņemt turpmāko soļu “ceļa karti”.

Viena no modernajām programmēšanas valodām, ko iesaka programmēšanas pamatu apguvei, atbilstoši industrijas standartiem un praktiskam pielietojumam, ir Python. Latvijas Python programmēšanas entuziastu grupa piektdien, 17. septembrī “Codeweek” ietvaros organizē bezmaksas programmēšanas pamatu apmācību ar Python programmēšanas valodu. Apmeklētāji uzzinās gan noderīgu informāciju par IT tirgū nepieciešamām iemaņām un cilvēku pieredzi, kas nesen pašmācības ceļā apguvuši šīs iemaņas, gan arī ar praktiskiem uzdevumiem veiks programmēšanas apguvi.

Vairāk informācijas uzzināt un pieteikties iespējams adresē: http://events.codeweek.eu/view/905/start-programming-today/

Informācija par Eiropas Savienības valstīs organizētajiem pasākumiem pieejama mājas lapā www.codeweek.eu

Sagatavojis,
Latvijas Digitālais čempions,
Codeweek nedēļas vēstnieks Latvijā
Reinis Zitmanis

LinkedIn: http://lv.linkedin.com/pub/reinis-zitmanis/13/64b/843
Twitter: @ReinisZitmanis

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties