#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā 16.augustā notiks Vaifija radošā darbnīca bērniem par drošību internetā
ES māja 
, 2016. gada, 09.augusts, 2016

Aicinām bērnus un viņu vecākus uz Vaifija radošo darbnīcu par drošību internetā, kas notiks otrdien, 16. augustā, no plkst. 11.00 līdz 12.00 Eiropas Savienības mājā, 1.stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Latvijā 40% bērnu un jauniešu lieto internetu gandrīz katru dienu, turklāt to izmanto arvien jaunāki lietotāji. Modernās tehnoloģijas ļauj vienmēr būt sasniedzamiem, sazināties ar draugiem un ģimeni jebkurā brīdī, tomēr bērna darbošanās mediju vidē, neizvirzot tai noteikumus un nenosakot robežas, var draudēt ar neveselīgu paradumu veidošanos.

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (no 5 līdz 9 gadiem) darbnīcās būs iespēja ne tikai uzzināt, kā lietot internetu prasmīgi, ērti un droši jau agrā bērnībā, bet arī radoši darboties, pildot dažādus uzdevumus un piedaloties spēlēs.

Nodarbības vadīs Liene Valdmane, Latvijas Universitātes pedagoģijas doktora grāda pretendente, lasāmgrāmatas bērniem par internetu „Vaifija skola” autore. Darbnīcā piedalīsies arī animators Vaifijs.

Vaifijs ir zēns, kas dzīvo datorā. Viņš aicina ciemos uz savām mājām – datorā, mobilajā telefonā vai planšetdatorā. Vaifijam vārds dots par godu bezvadu internetam – Wifi.

Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām nodarbībām pieteikties jau iepriekš tiešsaistē.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Darbnīcas ES mājā notiks sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas Net-Safe Latvia “Drošāka interneta centrs”.

Aicinām bērnus vecumā no 6 gadiem, kā arī citus interesentus izmēģināt mobilo lietotni „Interneta drošības IQ”, kuru izstrādājusi Eiropas Parlamenta informācijas biroja konkursā uzvarējusī Rīgas 34.vidusskolas skolēnu komanda sadarbībā ar profesionālu programmētāju. Lietotnes mērķis ir paaugstināt zināšanas un izpratni par drošību internetā. Plašāka informācija: http://ej.uz/internetsIQ.

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties