#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eseju konkursā skolēni apcer valodas lomu savā dzīvē
BNS 
, 2012. gada, 08.maijs, 2012

Šogad jau otro gadu notika eseju konkurss skolēniem, kura mērķis ir rosināt jauniešos toleranci un iecietību, kritisko domāšanu, atvērtību jauniem iespaidiem, interesi par citu valstu un tautu kultūrām, kā arī interesi ar svešvalodu apguvi un to sniegtajām iespējām.

Šī gada eseju konkursa tēma bija Ludviga Vitgenšteina citāts: “The limits of my language mean the limits of my world”. Konkursa ietvaros skolēni tika aicināti aizdomāties par valodas lomu savā dzīvē, tās sniegto brīvību un iespējām, kā arī valodas robežu radītajiem šķēršļiem un ierobežojumiem.

Konkursa vērtēšanas komisija darbus vērtēja pēc esejas atbilstības tematam, angļu valodas pareiza lietojuma, kā arī iesniegtā darba oriģinalitātes un radošuma.
Pirmdien Eiropas Savienības mājā svinīgi tika sveikti eseju konkursa uzvarētāji. Pirmo vietu ieguva Cēsu valsts ģimnāzijas 12.a skolniece Zane Puķāne, savukārt par konkursa otrās vietas ieguvēju atzīts Edgars Peļņa no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12.f klases, svinīgajā pasājumā paziņoja “Skrivanek Baltic” mārketinga direktore Agnese Birnbauma-Eglīte.

„Zanes eseja izcēlās ar atklāto un aizrautīgo skatījumu uz dzīvi un mācībām, pasniedzot savu pieredzi caur ļoti personīgu un nesamākslotu uztveres prizmu. Autore meistarīgi izmanto vēsturiskas līdzības un arī viņas angļu valoda ir nevainojama,” žūrijas lēmumu pamatoja Birnbauma-Eglīte.

Puķānei tika pasniegta arī konkursa galvenā balva – dāvanu karte 150 latu vērtībā, kā arī īpašā balva no no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā.

Savukārt konkursa trešo vietu ieguva Artūrs Konopļovs no Salaspils 2.vidusskolas 9.a klases, 4.vietu ieņēma Dārta Helēna Pumpure no Cēsu Valsts ģimnāzijas 12.d klases, bet par 5.vietas ieguvēju tika pasludināts Aleksejs Lukančikovs no Jelgavas 6.vidusskolas 12.b klases.

Kanādas vēstniecības Latvijā pārstāves Ivetas Grāvīte-Massones pasniegto simpātiju balvu saņēma Sabīne Daina Kirkiže no Jelgavas Valsts ģimnāzijas 11.c klases.

Savukārt Latviešu valodas aģentūras pārstāve Velga Līcīte pasniedza īpašo balvu Dzērbenes vidusskolas 12. klases audzēknei Vitai Kukošai, bet konkursa atbalstītāja SIA “Fotoakadēmija” speciālbalvu saņēma Elīza Miglāne no Ogres Valsts ģimnāzijas 12.d klases.

Eseju konkursu 9.–12. klašu skolēniem organizēja starptautiskais valodu uzņēmums “Skrivanek Baltic” sadarbībā ar Kanādas vēstniecību Latvijā, Latviešu valodas aģentūru, “Fotoakadēmiju”, “Multikino”, Eiropas Savienības māju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties