#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
12. septembrī plkst. 10.00 tiešraidē LTV ikgadējā EK priekšsēdētāja Ž.K. Junkera runa par stāvokli ES un debates
ES māja 
, 06.septembris, 2018

 

Jaunnedēļ Eiropas Parlamentā Strasbūrā Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstāsies ar ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā, pēc kuras notiks debates par ES nākotnei svarīgiem jautājumiem. Debates Eiropas Parlamenta septembra plenārsesijā notiks jau 8.reizi, un tajās piedalīsies Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni un EP deputāti.

Žana Kloda Junkera uzruna un tai sekojošās debates notiks trešdien, 12. septembrī, no pulksten 10:00 - 13:00 (Latvijas laiks) un tām būs iespējams sekot Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraidē. Pirms debašu sākuma pulksten 9:45 LTV pārraidīs “Pasaules Panorāma” speciālizlaidumu - žurnālists Imants Frederiks Ozols par Eiropas Savienībai būtiskiem jautājumiem diskutēs ar bijušo Augstākās Padomes deputāti, biedrības “4. maija Deklarācijas klubs” prezidenti Veltu Čebotarenoku.

Pašreizējam EP sasaukumam šīs būs pēdējās debates - pēc Eiropas vēlēšanām 2019. gada maijā (Latvijā: 25.05.19.) darbu sāks jaunais, jau devītais EP sasaukums. Tāpat šīs, visticamāk, ir pēdējās debates Lielbritānijas EP deputātiem - Apvienotās Karalistes izstāšanas no ES provizoriski noslēgsies nākamā gada martā. Tā nepiedalīsies Eiropas vēlēšanās, un EP deputātu vietu skaits pēc #Brexit saruks no 751 uz 705.

Pagājušā gada uzrunā EK priekšsēdētājs izklāstīja savu redzējumu par to, kā Eiropas Savienība varētu attīstīties līdz 2025. gadam. Runā tika piedāvātas konkrētas iniciatīvas un risinājumi demokrātijas, tidzniecības, investīciju piesaistes, rūpniecības un datu aizsadzības jomās. Sagaidāms, ka šogad priekšsēdētājs Junkers savā uzrunā izvirzīs priekšlikumus, no kuriem ieguvēji būs visu Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem vēl laikā līdz 2019. gada maijam, kad notiks Sibiu samits – pirmais 27 ES valstu samits pēc #Brexit. Pēc uzrunas par Junkera priekšlikumiem attiecībā uz ES nākotni diskutēs  Eiropas Parlaments.

Aicinām Jūs - Eiropas Parlamenta, Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības mājas jaunumu saņēmējus - izmantot iespēju un sekot līdzi debatēm un ekspertu diskusijai Latvijas Televīzijas 1. kanālā!

Debates Eiropas Parlamentā Strasbūrā varēs skatīties arī EP tīmekļa vietnē.

Pasākuma oficiālā mirkļbirka ir #SOTEU (State of the European Union).

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties