#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Spānijas kino cikls
EKP 
, 2012. gada, 13.aprīlis, 2012

No 17. līdz 26. aprīlim ES mājas Sarunu istabā notiks ikgadējais Spānijas kino cikls, ko Spānijas kultūras dienu ietvaros organizē Spānijas vēstniecība Latvijā. Cikla laikā tiks rādītas četras filmas spāņu valodā ar subtitriem angļu valodā. Ieeja bez maksas.

17. aprīlis / 17:00

Čiko un Rita

(Chico y Rita)

F. Trueba, H. Mariskals (2010)

Četrdesmito gadu beigās, Kubā Čiko un Rita izdzīvo kaislīgu mīlas stāstu. Čiko ir jauns pianists, kurš ir aizrāvies ar džeza mūziku un Rita sapņo kļūt par slavenu dziedātāju. Kopš brīža, kad abi jaunieši iepazīstas dejojot kādā Havanas klubā, liktenis tos vairākkārt saved kopā un šķir kā bolero dejotājus.

2011. gadā filma tika nominēta “Oskara” balvai kā labākā pilnmetrāžas animācijas filma. Filmas tapšanā ir piedalījušies latviešu animatori.

19. aprīlis / 17:00

Kamera 211

(Celda 211)

D. Monsons (2009)

Dienā, kad Huans kļūst par cietuma darbinieku, viņš cietumnieku sacelšanās laikā apstākļu sakritības dēļ nokļūst ieslodzīto vidū. Lai glābtu savu dzīvību un apstādinātu sacelšanos, kuras priekšgalā ir baismīgais cietumnieks ar iesauku Sliktā māte, viņš ir spiests izlikties par vienu no ieslodzītajiem. Bet Huans vēl nenojauš, ka liktenis viņu ir ievilinājis lamatās.

24. aprīlis /17:00

Pirmdienas saulē

(Los lunes al sol)

F. Leons de Aranoa (2003)

Darbība norisinās kādā Ziemeļspānijas pilsētā, kurai rūpniecības attīstība ir likusi ievērojami augt. Bariņš vīriešu bezdarbnieku katru dienu klīst pa savām labi pazīstamajām ielām, meklējot izeju. Viņu dzīve ir viena nebeidzama svētdiena un pirmdienas tie pavada saulē.

26. aprīlis / 17:00

Septiņi franču biljarda galdi

(Siete mesas de billar francés)

G. Kereheta (2007)

Kad Anhela uzzina, ka viņas tēvs ir smagi slims, viņa kopā ar meitu Gilji dodas uz dzimto pilsētu. Uzreiz pēc ierašanās, tveicīgā vasaras rītā, Charo, Leo mīļākā, paziņo Anhelai par tēva nāvi un viņa biznesa, bāra ar septiņiem biljarda galdiem, bankrotu. Anhela nolemj darīt visu iespējamo, lai glābtu biljarda zāli.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties