#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Debašu turnīrā par Latvijas izglītības internacionalizāciju uzvar jaunieši no Cēsīm
BNS 
, 2012. gada, 28.maijs, 2012

Debašu turnīrā “Erasmus 25”, kurš ceturtdien notika Eiropas Savienības mājā un kurā skolēni debatēja par to, kā Latvijas studenti ir sagatavoti mobilitātei un apmaiņas programmām izglītībā, par labākajiem debatētājiem tika atzīta apvienotā Cēsu Valsts ģimnāzijas un Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda, pastāstīja debašu turnīra pārstāve Jeļena Gavrilova.

“Spraigās diskusijās aizritēja “Erasmus 25” debašu fināls, kurā pārāka par saviem konkurentiem izrādījās Ilzes Rozentāles, Terēzes Elperes un Emīla Lukjanska komanda. Jauniešus debašu tehnikā trenēja Lauma Abramsone no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Ingūna Irbīte no Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas,” teica Gavrilova.

Debašu turnīra tēma “Vai Latvijas studenti ir sagatavoti izglītības mobilitātei un apmaiņas programmām” aicināja nākotnes studentus izvērtēt iespējas gūt vērtīgu pieredzi ārzemju augstskolās un rosināja diskusiju par Latvijas izglītības internacionalizāciju.

Vidusskolēni, gatavojoties debatēm, bija ne tikai iepazinušies ar pamatinformāciju par programmu, bet arī intervējuši studentus, kas ir izmantojuši “Erasmus” programmas iespējas, ievākuši informāciju no studentu pašpārvaldēm par informācijas pieejamību un pieteikšanās procedūru, kā arī iepazinušies ar aptauju datiem par studentu pieredzi un viņu viedokļiem.

“Esam gandarīti par jauniešu lielo atsaucību dalībai debašu turnīrā, jo jāatzīst, ka tēma nav pārāk vienkārša un prasa lielu iedziļināšanos un koncentrēšanos, lai varētu argumentēti pamatot savu viedokli. Patīkami pārsteidza jauniešu sagatavotība, debatējot par jautājumiem, kas pašlaik ir arī augstāko amatpersonu diskusiju centrā, piemēram, studiju kredītpunktu atzīšana ES dalībvalstīs,” norādīja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) “Erasmus” nodaļas vadītāja Dārta Darbiņa.

Par pirmo vietu un galveno balvu – braucienu uz Stokholmu ar “Tallink” prāmi – cīnījās Valmieras, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils reģionālo debašu finālisti. Debašu turnīru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra par godu populārākās studentu apmaiņas programmas “Erasmus” 25. gadadienai.

“Erasmus” ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties pieredzē, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.

Latvijā programma darbojas jau 12 gadu, un tajā līdz šim ir piedalījušies 9523 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju “Erasmus” programmas ietvaros devušies jau 3040 ārvalstu studentu.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties