#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
IERAKSTS: Konference "Termiņuzturēšanās atļaujas: vai ilgtspējīgs valsts izaugsmes dzinējspēks?"
ECR 
, 2014. gada, 13.janvāris, 2014

Pagājušajā piektdienā, 10. janvārī, ES Mājā notika konference „Termiņuzturēšanās atļaujas: vai ilgtspējīgs valsts izaugsmes dzinējspēks?”, kuru organizēja Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (ECR).

Konferencē ar referātiem par termiņuzturēšanās atļauju programmas politiskajiem, ekonomiskajiem, sociālajiem un juridiskajiem aspektiem uzstājās Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, ekonomists Jānis Ošlejs, uzņēmējs Gundars Kuļikovskis, kā arī Sabiedrības par atklātību Delna direktors Gundars Jankovs.

Konferences ietvaros cita starpā tika rastas atbildes par to, ko no ekonomiskā, sociālā un politiskā viedokļa Latvijai nozīmē termiņuzturēšanās atļaujas, kā labāk risināt šo jautājumu un kādi varētu būt regulējumi.

Roberts Zīle konferencē cita starpā uzstāja, ka Latvijai ir jāvirzās prom no tādām investīcijām, kas ekonomikai ilgtermiņā vairāk nes postu nekā labumu un kā alternatīvu jāpiedāvā pirmā mājokļa iegādes atbalsta programmu.

Savukārt uzņēmējs un ekonomists Jānis Ošlejs paredzēja, ka Latvija var nonākt tikpat bēdīgā situācijā kā Spānija, kas arī pārāk paļāvās uz nekustamo īpašumu tirgošanu ārzemniekiem.

Konferences ieraksts:

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties