#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konferencē vērtēs termiņuzturēšanās atļauju ietekmi uz Latvijas ekonomiku un politiku
ES māja 
, 2014. gada, 09.janvāris, 2014

Šo piektdien, 10. janvārī, Rīgā notiks konference „Termiņuzturēšanās atļaujas: vai ilgtspējīgs valsts izaugsmes dzinējspēks?”, kuru organizē Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa (ECR).

Konferencē ar referātiem par termiņuzturēšanās atļauju programmas politiskajiem, ekonomiskajiem, sociālajiem un juridiskajiem aspektiem uzstāsies Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, ekonomists Jānis Ošlejs, uzņēmējs Gundars Kuļikovskis, kā arī Sabiedrības par atklātību Delna direktors Gundars Jankovs.

Konferences ietvaros cita starpā tiks rastas atbildes par to, ko no ekonomiskā, sociālā un politiskā  viedokļa  Latvijai  nozīmē  termiņuzturēšanās  atļaujas,  kā  labāk  risināt  šo jautājumu un kādi varētu būt regulējumi, kurus jāiestrādā Imigrācijas likumā.

Kā uzsver Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, „pastāv divu veidu investīcijas. Vienas, kuras stimulē ekonomiku, radot jaunas nozares, produktus, pakalpojumus un darba vietas. Tās stiprina valsts tautsaimniecību un konkurētspēju. Un tās ir paliekošas. Taču ir arī otra veida investīcijas. Tādas, kas rada īstermiņa peļņu un bagātības ilūziju, taču ilgtermiņā ekonomikai nodara vairāk posta, nekā labuma.”

“Lai labāk saprastu, kuru investīciju veidu pārstāv nauda, kas ienāk Latvijā, tai tirgojot termiņuzturēšanās atļaujas, mēs rīkojam konferenci ar mērķi izvērtēt uzturēšanās atļauju programmas ieguvumus un riskus. Un, vēl svarīgāk, mēs centīsimies piedāvāt alternatīvus, bet ilgtspējīgus risinājumus programmai,” turpina Zīle.

“Tā vietā, lai runātu par to, ka viss ir kārtībā un, ka problēmu nav, šajā konferencē mēs centīsimies rast atbildes uz vairākiem būtiskiem jautājumiem. Ņemot vērā, ka plānotās Imigrācijas likuma izmaiņas ir nodotas atpakaļ Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, ir īstais laiks aktualizēt šo jautājumu un piedāvāt jēgpilnus risinājumus,” tā Zīle.
Konference „Termiņuzturēšanās atļaujas: vai ilgtspējīgs valsts izaugsmes dzinējspēks?”'

Kad? 2014. gada 10. janvārī!
Kur? ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28 (2. stāvā)!
C!ikos? No plkst. 11:00 - 14:00!

Konferences tiešraidi varēs skatīties  ziņu portālā Delfi: www.delfi.lv, kā arī  ES Mājas
interneta vietnē: www.esmaja.lv.

 

 

Papildus informācija un reģistrācija konferencei: '

Rolands Pētersons!
+371 29157406!
+32 498984707!
rolands.petersons@europarl.europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties