#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicinām uz velodienu Kuldīgā "Eiropa, Kuldīga — domā zaļi!"
EKP 
, 2012. gada, 14.maijs, 2012

Aicinām piedalīties lielākajā nekomerciālajā riteņbraukšanas pasākumā Latvijā "Eiropa, Kuldīga — domā zaļi!", kas notiks š. g. 26. maijā Kuldīgā ar mērķi veicināt riteņbraukšanu kā alternatīvu un veselīgu pārvietošanās veidu Latvijā.

Pasākumu rīko Kuldīgas novada dome ciešā sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Pievienoties akcijai un sēsties uz velosipēdiem ir aicināti  ikviens interesents Latvijā un ārzemēs.

Pasākums tiek veidots kā aktīvās atpūtas brauciens bez sacensības elementiem un bez dalības maksas. Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāti ne tikai 4 dažādu garumu velomaršruti dienas braucienā, bet arī nakts brauciens, kura noslēguma dalībnieki pulcēsies Kuldīgas Pilsētas dārzā īpašā brīvdabas kino seansā. Velobrauciens sāksies Kuldīgā un virzīsies uz Rumbas pagastu, uz ainavisko un mežiem bagāto Maņģenes pusi.

Iedvesmojoties no Eiropas Komisijas iniciatīvas “Eiropas gads par aktīvu novecošanu un paaudžu solidaritāti”, velodienas organizatori, sākot ar šo gadu, īpašu uzmanību pievērsīs, lai velomaršruti būtu piemēroti visām paaudzēmstarppaaudžu sadarbībai, īpaši gan senioriem, gan bērniem. Velodienas mērķis ir iesaistīt velokustībā visu ģimeni – gan bērnus, gan vecākus, gan vecmāmiņas un vectētiņus. Šogad īpaši braucienā tiks aicināti pievienoties vecvecāki. Pasākuma organizatori būs parūpējušies par īpašu maršrutu senioriem un bērniem. Maršruta garums būs 10 km un tas būs pieejams gan vecāka gada gājuma cilvēkiem, gan arī ģimenēm ar maziem bērniem, kuri vēlas paši iemēģināt velobraukšanu.

Pērn pasākumā piedalījās 2053 dalībnieki. Šogad paredzams, ka to apmeklēs ap 2500 dalībnieku.

ES vides aizsardzībai ir noteikti vieni no augstākajiem standartiem visā pasaulē, ietverot plašu problēmaspektu loku. Prioritātes ir cīnīties pret klimata pārmaiņām, saglabāt bioloģisko daudzveidību, mazināt piesārņojuma atstāto ietekmi uz veselību un atbildīgāk izmantot dabas resursus. Riteņbraukšana ir atbilde uz daudziem mūsdienu izaicinājumiem, ritenim nav izpūtēja, tas neražo CO2 gāzi, ritenim nav motora, tas nepatērē fosilo degvielu, ritenis ir vienkārši stilīgs un moderns, ļoti veselīgs braucamrīks.

Kontakti:

Artis Gustovskis m.t.: 29262583
Jana Bergmane m.t.: 20371650
Kuldīgas tūrisma attīstības centrs
Tālrunis/fakss: 633 22259
E-pasts: kta@kuldiga.lv
http://velo.kuldiga.lv
http://twitter.com/ Visitkuldiga
http://www.visit.kuldiga.lv/

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties