#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Cik zaļš tavs ceļš?
EPIB 
, 2012. gada, 04.aprīlis, 2012

11.aprīlī plkst. 15.30 – 17.30 ES māja aicina uz diskusiju „Zaļā pārvietošanās”.  Pirms diskusijas klātienē varēs apskatīt elektriskos velosipēdus un elektromobīļus.

Latvijas Vides zinātnes studentu apvienība turpina diskusiju ciklu „Pilsētvides plānošana”, un trešā diskusija par videi draudzīgu pārvietošanos notiks ES Mājā, Rīga, Aspazijas bulvārī 28.

Pirms diskusijas ikvienam būs iespēja klātienē redzēt elektriskos velosipēdus un elektromobīļus, kuru demonstrējumi notiks ES Mājas iekšpagalmā. Viens no tiem būs ŪMO-HYMO -  Elektriskais - Ūdeņraža – Saules auto.

Diskusijas laikā tiks apskatīti jautājumi par sabiedrības intereses veicināšanu zaļā transporta izmantošanā - elektromobīļu popularizēšanu, riteņbraukšanas atbalstīšanu, ūdens transporta attīstību Rīgā.  Dalībnieki kopā ar ekspertiem, “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības” Valdes priekšsēdētāju Arni Bergu, Rīgas satiksmes Preses sekretāru Viktoru Zaķi, SIA “Velokurjers” vadītāju Oļegu Stoļarovu-Zariņu, Dr.Jāni Kleperi, LU CFI vadošo pētnieku un SIA „Kanāla Motorlaivu kompānija” dibinātāju Aini Čaunānu risinās jautājumus par zaļā trasporta izmantošanas iespējām, problēmām, kas saistītas ar tā ieviešanu, pastāvēšanu un centīsies kopīgi rast risinājumus uz problēmjautājumiem. Diskusiju vadīs žurnālists Ansis Bogustovs.

Diskusiju cikla „Pilsētvides plānošana” noslēgumā tiks izstrādātas vadlīnijas ar videi draudzīgas
pilsētvides plānošanas priekšlikumiem, kas tiks veidotas, sadarbojoties uzaicinātajiem
ekspertiem, viesiem un sabiedrības pārstāvjiem. Vadlīnijas tiks iesniegtas Rīgas domes Pilsētas
Attīstības departamentam.

Diskusijas dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu
info@lvzsa.lv. (Papildus informācijai par pasākumu, lūdzam sazināties ar Lāsmu Slotiņu,
tel: 27812540)

Uzziņai
Pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības mājas tematiskā Vides – zaļās izaugsmes mēneša ietvaros. Viena no ES un Dānijas prezidentūras galvenajām prioritātēm 2012.gadā ir videi draudzīga ekonomika, vides aizsardzība un zaļā izaugsme, kā arī Eiropa 2020 reformu programma.
Lai mainītu pasauli, ir jāsāk ar mums pašiem! Padomā, vai uz šo diskusiju Tev jāierodas ar transporta līdzekli, kas izdala CO2. Divriteņu novietne ir pieejama ES mājas pagalmā. 

Diskusiju varēsiet vērot arī tiešraidē www.esmaja.lv

Informāciju sagatavoja
Iveta Ķelpe
EPIB preses nodaļas vadītāja
Tālr. 67085468, E-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu

 

Diskusijas ieraksts:


Video streaming by Ustream

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties