#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Sprūdžs: dabas aizsardzība nav pretrunā ar ekonomikas izrāvienu
BNS 
, 2012. gada, 25.aprīlis, 2012

Dabas aizsardzība nav pretrunā ar Latvijas attīstību un ekonomikas izrāvienu, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (Zatlera Reformu partija).

Ministrs otrdien uzrunāja vides aizstāvjus, jo šogad tiek atzīmēta Latvijas dabas aizsardzības simtgade – 1912.gadā tika izveidota pirmā īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā – Moricsalas rezervāts. Šogad aprit arī apaļas gadskārtas kopš noteiktas citas aizsargājamās dabas teritorijas Latvijā.

„Dabas aizsargājamo teritoriju noteikšana nav pretrunā ar Latvijas attīstību un ekonomikas izrāvienu. Es ticu, ka ir iespējama simbioze starp dabas aizsardzību un ekonomisko izrāvienu,” otrdien pasākumā Eiropas Savienības (ES) mājā pauda Sprūdžs.

Pēc viņa vārdiem, „viss ir kārtībā”, ka valstī pastāv tieši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tikai tādai ekonomikai ir nākotne, kas saprātīgi attiecas pret dabas resursiem. „Pielāgošanās ir būtiskākā māksla. Mums ir labi resursi, bet tā ir arī ļoti liela atbildība,” atzina nozares ministrs.

Viņš arī norādīja, ka Latvijā ir saglabāta bioloģiskā daudzveidība, atšķirībā no vairākām citām Eiropas valstīm.

Arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka atzina – ja valsts izaugsme ir videi nedraudzīga, „tā ir slikta izaugsme”. ES ir atvēlējusi vairākus desmitus miljonus vides projektiem un Šteinbuka arī Latvijas vides aktīvistiem vēlēja šo naudu apgūt. 2020.gada perspektīvas ietvaros līdz 1.jūnijam notiek arī iedzīvotāju aptauja par ES vides programmu, kuras laikā cer gūt idejas, kā labāk aizsargāt vidi, saglabājot labklājību.

„Ceru, ka jūs ne tikai svinēsiet, bet arī paudīsiet viedokli, kādās jomās līdzekļi ir nepieciešami, un izvirzīsiet prioritātes vides jomā,” vēlēja Šteinbuka.

Pasākumā par godu Latvijas dabas aizsardzības simtgadei Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Jānis Strautnieks savukārt pauda, ka „reāla atpūta” iespējama tikai dabā.

„Ikdienas darbā visi esam konkurences apstākļos. Lai cilvēks spētu kādā brīdī gūt reālu atpūtu, nav cita veida, kā kādu laiku pavadīt dabā,” izteicās Strautnieks.
Moricsalas dabas rezervāts tika izveidots 1912.gadā, savukārt pirms 35 gadiem Krustkalnu rezervāts, Teiču rezervātam šogad aprit 30 gadu, Ķemeru Nacionālajam parkam un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātam - 15 gadu. Jaunākajam Latvijas nacionālajam parkam – Rāznas Nacionālajam parkam - šogad ir piecu gadu jubileja.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties