#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
LMA studenti izstrādājuši dizaina risinājumus, lai atvieglotu dzīvi senioriem
BNS 
, 2012. gada, 20.jūnijs, 2012

Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) studenti izstrādājuši vairākus dizaina risinājumus vannasistabai, lai atvieglotu dzīvi senioriem un cilvēkiem, kuriem ierastie dizaina risinājumi neder un apgrūtina veikt ierastās darbības. Ar tiem Eiropas Savienības (ES) mājā trešdien tika iepazīstināti arī aptuveni 20 sanākušie seniori.

LMA studenti, strādājot pie vannasistabas aksesuāra koncepta, pētīja vannas istabu iekārtojumus, dažādu formu un materiālu vannas, kā arī cilvēku mazgāšanās ieradumus un tradīcijas.

Izpētes procesā noskaidrots, ka senioru viena no galvenajām problēma ir samazinātā kustību brīvība, līdzsvars un koordinācija.

Tāpēc, lai atvieglotu senioru ikdienu, studenti radījuši vairākus risinājumus.

Viens no studentu piedāvātajiem risinājumiem ir sienas flīzēs integrēta multifunkcionāla stiprinājumu sistēma, kuru izmanto atbalsta sistēmas izveidei, kā arī citu vannas istabas aksesuāru piestiprināšanai. Šo pašu stiprinājumu sistēmu izmanto arī pašu flīžu piestiprināšanai pie sienas.

LMA studenti, prezentējot piedāvātos risinājumus, norādīja, ka šobrīd sastopamie risinājumi - alumīnija, tērauda, plastmasas rokturu sistēmas un to stiprinājumi nevieš stabilitātes sajūtu, nav paredzēti lielai slodzei. Tādēļ atbalsta sistēmas rokturus un ar groziņiem apvienotos rokturus paredzēts izgatavot no betona un koka, tādējādi iedrošinot senioru pieturēties pie roktura.

Paredzams, ka flīzes iespējams izmantot ne tikai vannas istabā, bet arī privātos un publiskos interjeros, piemēram kāpņu telpās margu piestiprināšanai, soliņu piestiprināšanai un tamlīdzīgām darbībām.

Vēl viens no piedāvātajiem risinājumiem, lai senioru dzīvi padarītu vieglāku, ir speciāli veidotas flīzes, no kurām iespējams izveidot neskaitāmus rakstus, zīmes un norādes, kas palīdz izcelt vēlamos kustības ceļus, vannas istabas vai tualetes iekārtas un dažādus priekšmetus. Turklāt šādām flīzēm daļa ir arī  matēta un neslīdoša, kas kustību slapjā vannas istabā padara nesalīdzināmi drošāku.

Studentu piedāvātais produkts paredzēts izmantošanai gan privātās vannas istabās, gan arī sabiedriskās tualetēs, kur orientācija vājredzīgam cilvēkam ir daudz vairāk apgrūtināta, jo tā ir viņam nepazīstama vide.

Tāpat LMA studenti radījuši paklājiņu, kas paredzēts ievietošanai vannā. Paklājiņam izmantota termokoksne, kurai raksturīga ilgmūžība, stabilitāte, ūdens izturība un siltumvadība. Tas sastāv no plāniem koka dēlīšiem, kas savā starpā savienoti ar nerūsējošā tērauda trosi, starp kuriem izvietotas gumijas starplikas, kas nodrošina tā neslīdēšanu vannā un vienlaicīgi pilda masāžas funkciju.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties