#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
BAIBA LINĪTE, Eiropas pilsoņu apspriedes 2009 dalībniece
, 2010. gada, 20.augusts, 2010

Tā bija vienreizēja iespēja kā ES pilsonei izteikt savu viedokli ne tikai savas tautas pārstāvju vidū, bet arī aizstāvēt manas tautas viedokli citu Eiropas Savienības valstu iedzīvotāju priekšā.

Šāda veida debates veicina Eiropas kopienas saliedētību un vienotības sajūtu, jo patiesībā mēs esam kā viena liela valsts, kas pasaulē konkurē kā kopums nevis katra valsts atsevišķi.
Tā arī bija izdevība iedziļināties katras tautas viedoklī par problēmu, kas patiesība mums visiem ir viena un saprast to, ka skatījums uz vienu un to pašu lietu var būt atšķirīgs. Nenoliedzami, šīs debates ir arī liels devums manam studiju procesam, kas kalpoja arī kā treniņš izteikt savu viedokli auditorijas priekšā.
Savukārt runājot par Latviju ES, uzskatu, ka vislielākais zaudējums kopš iestāšanās ir daļējs suveneritātes zaudējums. Nevar nepieminēt arī Latvijas pilsoņu neaktivitati un nevērību ievēlot Eiropas Parlamenta pārstāvjus - tie tiek izvēlēti pārāk neapdomīgi, pat neizsverot to, kurš kandidāts būtu piemērotākais Latvijas interešu aizstāvēšanai Eiropā, cilvēku izvēle ir pavirša.
Eiropā man vislabāk patīk tas, ka pateicoties ES ir iespējams vairāk saliedēties vairākām tautām un kultūrām – viss ir vienots. Otrkārt, patīk, ka ES domā ne tikai par savām ekonomiskajām un politiskajām interesēm, bet arī aktīvi atbalsta un rūpējas par dabas aizsardzības politiku. Treškārt, Eiropas jauniešiem ir dota lieliska iespēja par minimāliem līdzekļiem piedalīties dažādos starptautiskos projektos, apskatīt dažādas valstis, pašiem veidot dažādus projektus un cīnīties par dažādām netaisnībām, tādējādi paužot savu viedokli par notiekošo pasaulē plašākai sabiedrībai.

Foto: Mārtiņš Plūme
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties