#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
BALEX METAL - dzimis Latvijas biznesam
, 2010. gada, 13.maijs, 2010

"BALEX METAL" dibināts 2003.gada 26.augustā. Uzņēmums Brocēnos ražo metāla segumus jumtiem un sienām, kā arī noteku sistēmas un jumtu tērauda drošības sistēmas. (sniega barjeras, jumta lūkas, jumta kāpnes, trepes).

Uzņēmumā strādā ap 40 darbinieku, vasaras sezonā - mazliet vairāk. Pirms pāris gadiem uzņēmums tika apbalvots kā lielākais nodokļu maksātājs Kurzemes reģionā. Pērn apgrozījums bija 4 miljoni 700 latu. Aizpērn – 8 miljoni 376 latu.

Uzņēmuma vadītājs Mārtiņš Reisons situāciju raksturo kā kontrolējamu un cer, ka šis gads noslēgsies veiksmīgāk kā iepriekšējais.
Šobrīd strauji pieaug saražotās produkcijas eksports, tas sniedzas pāri 40 procentiem.”Balex Metal” jumta segumi pārsvarā ceļo uz Igauniju, Lietuvu un Kaļiņingradas apgabalu.

Kā viss sākās…
Šobrīd Mārtiņš ir vienīgais uzņēmuma valdes loceklis un pilntiesīgs direktors. Viņam ir 32 gadi, basketbolista augums, četru gadu pieredze studijās ASV un pārliecība, ka nekur nav tik labi kā Latvijā. Mārtiņa tēvs ir ilggadējs Brocēnu cementa un šīfera kombināta direktors, un viņš dēlu jau bērnībā virzīja savās pēdās. Mārtiņš atceras:

- Manī agri nobrieda vēlme studēt biznesu ASV. Izdevība uzradās pati – es spēlēju basketbolu Valda Valtera basketbola skolā, un viņš jaunajiem treneriem rīkoja Rīgā vasaras skolu - semināru. Tur piedalījās arī treneris J.D. Barnets no ASV, kurš vēlāk bija Latvijas izlases konsultants. Tā kā es biju viens no labākajiem spēlētājiem un pratu angliski, man šajā seminārā palūdza rādīt treniņpaņēmienus. Tad arī iepazinos ar Barnetu un izteicu savu vēlmi braukt uz ASV studēt un spēlēt basketbolu. Viņš gan gribēja ņemt līdzi uz Ameriku Robertu Štelmaheru, bet Robi nepalaida un tiku es!

Un tā topošais latviešu uzņēmējs aizlidoja uz ASV Luizianas štatu, Načitočes ( Natchitoches) pilsētu spēlēt basketbolu un Ziemeļrietumu valsts universitātē mācīties biznesu un finanses. Sekmīgi studējot, Mārtiņš ieguva augstskolas stipendiju un skolu beidza ar medaļu. Viņam tika izteikti ļoti labi piedāvājumi darbam ASV finansu brokeru kompānijās, bet viņš atgriezās Latvijā, lai gan te nekādi darba piedāvājumi Mārtiņu negaidīja. Nepilnu gadu viņš nostrādāja Baltijas Trasta bankā, izveidojot tur kredītrisku daļu, pēc tam aizgāja strādāt uz SIA Brocēnu metāls, kas nodarbojas ar jumtu seguma ražošanu un tirdzniecību.

- Agrāk ražoja šīferi, tad Eiropa to aizliedza ražot, jo tas satur azbestu. Uzņēmumā Brocēnu metāls bija īpašnieku maiņa, vecajā sastāvā tas bankrotēja. Tajā laikā biju uzņēmis kontaktus ar Polijas un Beļģijas partneriem, ieinteresēju viņus par šo uzņēmumu, jo mēs bijām jau iekarojuši zināmu tirgus daļu. Viņi atbrauca un pārņēma bankā ieķīlātās akcijas, un darbs varēja turpināties. Uzņēmums tika pārdēvēts tagadējā nosaukumā “Balex Metal”.

Izejvielas uzņēmumam nāk no Eiropas – Anglijas, Beļģijas, Vācijas. Noliktava un birojs ir ne tikai Brocēnos, bet arī Rīgā. Tagad pagājuši jau septiņi gadi šajā darbavietā, bet rutīnas sajūtas Mārtiņam nav:

- Mēs ražojam metāla kārniņu jumtus privātmājām un dažādus jumta klājumus biroja ēkām un tirdzniecības centriem. Esam otrie šajā tirgus nišā aiz Somu uzņēmumuma RUUKKI (kadreizējā Rannila). Apgrozījums uzņēmumam pieauga katru gadu par 30 procentiem. Tikai pērnais gads uzņēmumam iezīmējās ar strauju kritumu, jo visā valstī krīzi visspēcīgāk izjuta celtniecības nozare. Joprojām apsteidzam nozares attīstību, ņemam kādam nost tirgus daļu.

Šī Mārtiņam ir pamatnodarbošanās, bet ne vienīgā. Otrs darbības lauks ir nekustamie īpašumi. Piemēram, veikals Brocēnos, kurš tagad izīrēts firmai “Mego”, pieder Mārtiņa firmai. Viņš ir valdes priekšsēdētājs arī uzņēmumam “Sātiņi LM”, kas ražo kaļķakmeni “Liepājas metalurgam”.

Veiksmes pamatā
Uzņēmuma straujais uzplaukums notika vienlaicīgi ar celtniecības bumu Latvijā. Par pamatu veiksmei Mārtiņš uzskata uzņēmuma ārvalstu investoru finansiālo pienesumu un pieredzi, jo viņi šajā nozarē darbojas jau ilgāk kā 20 gadus. Bet pats galvenais, Mārtiņprāt, ir pareizs cilvēku salikums jeb spēcīga komanda, kā arī centīgs darbs un zināšanas. Mārtiņš teic: - Savu biznesa ideoloģiju uz to arī balstu, ka vispirms jāsavāc spēcīga komanda, tad jāvirza uz priekšu trīs vaļi, uz ko viss balstās - finanses, ražošana un tirdzniecība. Visi uzņēmumā esam jauni un ambiciozi!

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties