#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Blogosfēra – pionieris demokrātiskajās komunikācijās! Kas man no tā?
, 2010. gada, 17.marts, 2010

Iepriekšējais blogs par politikas veidošanu internetā web2.0 garā izsauca argumentu apmaiņu par latviešu sabiedrību. Arī par to kāpēc vieni blogo, bet citi komentē. Šai sakarā es padomāju, papētīju un uzrakstīju par to, kāpēc cilvēki blogo.

Ceru, ka tas samotivēs arī Jūs blogot un aktīvi piedalīties. Par politikas veidošanu internetā turpināšu citā blogā.  

Bet kāpēc cilvēki blogo?
 
Blogotāji ir pionieri interneta vidē, jo tieši ar blogotājiem un blogger.com tīklu pasaule sāka saprast, kā web2.0 maina komunikācijas veidu, kā ikviens var kļūt par autoru, pētnieku, režisoru (vēlāk ar youtube.com) un domas veidotāju (arī ar twitter.com palīdzību) un tamlīdzīgi sevi izpaust. Pašreiz web2.0 tik ļoti mainās un attīstās, ka kurš tam var izsekot, bet mēs sajūtam neskaitāmas izmaiņas pakalpojumos, kas nozīmē, ka web2.0 pieeja strādā un nes biznesam naudu. Jā, es apgalvoju, ka arī blogošana tev var nest naudu! Nu varbūt netiešā formā un varbūt ne uzreiz garantējot tev jaunu darbu, bet ļauj man paskaidrot.
 
Daudzi Latvijas sabiedrības pārstāvji vēl joprojām piekopj “dīvāna komunikāciju”, kas ar cilvēku notiek tad, ka viņš iegāžas dīvānā, ieslēdz televīziju, un ļaujas savu smadzeņu mazgāšanai, tā teikt. Web2.0 un blogošana ir nākamā komunikācijas pakāpe, kad cilvēks piedalās aktīvi, klausās aktīvi, sniedzot komentārus par redzēto konferencēs vai TV pārraidēs, kas pārbauda ziņas caur twitter filtriem un sarunājās savās domubiedru grupās par aktuāliem notikumiem. Tas viss vienkāršos vārdos. Patiesībā katrs esam individuāls un izmantojam dažādus sociālos tīklus un medijus dažādās kombinācijās, bet viss vedina uz vienu, ka galā veidojas viedokļu “ mākonis” internetā, kura daļa esam mēs.
 
Kā izskatītos vidēja blogotāja apraksts? Padomā par to. Kā būtu, ja es atbildi dotu bloga beigās?
 
Iemesli kāpēc sākt savu blogu ir vairāki:
-          Tev ir daudz idejas, ar kurām vēlies dalīties un iegūt atgriezenisko saiti;
-          Varbūt pašreiz esi darba meklējumos un vēlies darīt to, kas vislabāk padodas;
-          Esi darbā, kur visu laiku atduries, kā pret mūra sienu, un vēlies savas idejas paust dzirdīgām ausīm;
-          Esi dzīvē ieguvis dažādu pieredzi, izglītību, talantu un tu vēlies izpausties.
 
Varbūt ir vēl kāds cits iemesls tev gluži personīgs, kas vedina uz publisku sarunu. Ja kāds no šiem punktiem uzrunā tevi, tad varbūt tev arī ir laiks atsākt savu blogu. Kā sākt?

-          Blogs sanāks vislabāk, ja rakstīsi to kā savam, labam draugam.

-          Esi vienmēr atklāts.

-          Atrodi savu publiku un uzrunā to. Katrai tīklošanas vietnei ir blogošanas/dienasgrāmatas funkcija. Ja nevari nodefinēt, kas ir tava publika, tad padomā, ko tu gribi uzrunāt, paanalizē pieejamās vietnes (piemēram, blogger.com, wordpress.com, draugiem.lv, orb.lv, ) un izvēlies.

-          Klausies un mācies un dalies informācijā ar citiem. Kāda jēga turēt sveci zem pūra? Ar katru rakstu tu vari uzzināt ko jaunu un nokļūt soli tuvāk savam mērķim, savai zinātkārei.

-          Un galvenais necenties ar katru ziņu atklāt Ameriku. Arī dalīšanās savās pārdomās un šaubās var būt kādam citam vērtīga ierosme interesanti nokomentēt, uzsākt sarunu un iespējams tev palīdzēt atrisināt šaubas.

Vai šis tevi samotivēja dalīties savās idejās? Vai esi ilgojies uzsākt savu blogošanas karjeru? Blogošana man pamazām atver ceļu iespējām sabiedriskajā dzīvē, par kādām es pat nevarēju iedomāties. Padomā, kāpēc ne tagad? Internets ir tik demokrātisks, ģeogrāfiski absolūti nesasaistīts un tādejādi visiem pieejams. Sāc sarunu ar pasauli!
 
Un noteikti paziņo man par savu blogu, es būšu priecīga to palasīt!
 
P.S. Un tagad atbilde uz jautājumu: kā varētu aprakstīt vidējo pasaules blogotāju. Tā ir 16 gadus jauna meitene, kas uztur interneta dienasgrāmatu. Viņa tādejādi dalās savās pārdomās, šaubās, iespaidos un fotogrāfijās ar saviem draugiem un visu pasauli, un pamazām kļūst par, kas zina, pasaulslavenu blogotāju vai īsfilmu (caur youtube) veidotāju J

Foto: Chance Agrella

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties