#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Brīvprātīgais turpinājums
, 2011. gada, 31.oktobris, 2011

Eiropas brīvprātīgā darba gada izskaņā, aizdomājos, cik ierasti šodien ir runāt par brīvprātīgajiem! Atceros, kad man bija 15 gadi (tātad 10 gadus atpakaļ) par to fanoja salīdzinoši šaura cilvēku grupa. Jaunatnes NVO vidē diezgan bieži kaldinājām Napoleona plānus par to, ka popularizēt brīvprātīgas iniciatīvas jauniešu vidē un kā pārliecināt vecākus un skolotājus, ka tas ir vērtīgi pavadīts laiks.

 Lielākā daļa vecāku to asociēja ar kaut ko nelāgu un gandrīz vai bērnu izmantošanu (viņu bērns vakaros kaut kur pazūd, strādā NVO un neviens viņam neko nemaksā). Atceros sarunu ar savu skolotāju, kura apgalvoja, ka tas ir pulciņiem un mājas darbu pildīšanai nozagts laiks.
Tajā laikā neviens vēl nenojauta par gandarījumu potenciālā darba devēja acīs, kad viņš mūsu CV ierauga, piemēram, pieredzi Latvijas Sarkanajā Krustā vai Jaunajos vanagos. Par Eiropas brīvprātīgo darbu pat nesapņojām, kur nu vēl par sava darba novērtējumu. Tā bija izklaide – pašiem rīkot pasākumus, sakopt vidi, dzīvoties un smieties. Pat neaptvērām, ka darām, ko patiešām vērtīgu un ka 2011.gadā Latvijā svinēs brīvprātīgā darba gadu
Svinot desmitgadi, kopš pirmā starptautiskā brīvprātīgo gada 2001.gadā, viesojos Eiropas jauniešu universitātē Spānijā, Molinā. Tur, klausoties Eiropas Komisijas, Apvienoto nāciju un Eiropas Jaunatnes foruma pārstāvju uzrunās, konstatēju, ka patiesībā sen jau nevienam nav jāstāsta, kas ir brīvprātīgais darbs un kādu labumu tas dod gan indivīdam, gan sabiedrībai. Gadu gaitā nebiju pamanījusi, ka nu jauniem (un ne tikai) cilvēkiem tā ir normāla pašrealizācijas forma. Ik pa laikam kāds sociālajos tīklos man atraksta un lūdzu padomu, kur labāk iesaistīties, kur vislabāk doties veikt brīvprātīgo darbu u.tt. Pirms 10 gadiem varēju tikai sapņot, ka mana vecuma jaunieši Latvijā būs tik informēti un gatavi iesaistīties.
Lai vēl rosīgs  novembris un decembris, svinot Eiropas brīvprātīgā darba gadu!

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties