#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Darbs kļūt saprastam
, 2010. gada, 12.aprīlis, 2010

Apturēt Bābeles torņa projektu, kā vēsta Bībeles leģenda, esot bijis pavisam vienkārši: sajaucot celtnieku valodas. Tēlainie salīdzinājumi, piesaucot Bābeli un Bābeles sajukumu – no tā paša avota nākuši. Runāt dažādās valodās – arī. Izjaukta cilvēku saziņa jeb komunikācija, un viss – lielais darbs apstājies un debesis palikušas nesasniegtas. No cilvēku spējām saprasties šodien atkarīgas daudz lielākas lietas par vienas celtnes likteni.

Katram cilvēkam ir sava pagātne, katrai tautai sava vēsture, kurā netrūkst sāpju un pārinodarījumu. Atgādinājumi par citiem nodarītajām sāpēm bieži tiek uztverti kā apnicīga oda sīkšana. Bet asinis sauc pēc jaunām asinīm – un tā bez gala, līdz saprāts pasaka: pietiek! Eiropas Savienībai nekad nav trūcis kritiķu. Tomēr neviens nav apšaubījis acīmredzamo: saprašanās un sadarbības iemiesojums Eiropā ir tieši Eiropas Savienība. Eiropa, kura runā tik daudzās un dažādās valodās, kura strīdas – un galu galā tomēr saprotas.
Nē, tā nav ideāla: pareizais ceļš tiek atrasts caur kļūdām un maldiem, bet tas ir godīgs un savstarpējas cieņas iezīmēts meklējumu ceļš. Ceļš, kura virziens tiek nosprausts, kopīgi vienojoties, un ko veic, savstarpēji sadarbojoties.
Viena no ļoti cilvēcīgām īpašībām ir pašpārliecinātība. "Ja es zinu, ka man ir taisnība, kāpēc gan man kādam tas jāpierāda?" Bet taisnības nereti ir vairākas, un neapgāžamie savas taisnības argumenti nereti izrādās tikai šķietami neapgāžami.
Katrs cilvēks, katra valsts vēlas būt saprasta arī tad, ja to skaļi nepasaka. Bet ne katrs saprot, ka šā mērķa sasniegšana nenāk pati par sevi, no nekā. Saziņa prasa gan darbu, gan iemaņas. Tās var būt dabas dotas, bet biežāk tās nākas apgūt smagā darbā. Saziņa Eiropas Savienībā, tāpat kā jebkurš cits darbs, prasa gan vīziju par tā īstenošanu, gan atbildīgu attieksmi, skaidrojot lēmumus, plānus un ieceres. Tas viss notiek partnerībā: Eiropas Komisijai un 27 ES dalībvalstīm.
Jaunā Eiropas Komisija strādā sešas nedēļas. 31. martā tā pieņēma savu pirmo darba programmu, kurā ir 280 politikas priekšlikumi. Iepazīstoties ar šo dokumentu*, kļūst skaidrs, ko gaidīt no Eiropas 2010. gadā un arī vēlāk. Programmā ir uzdevumi, kuru izpildi varēs viegli pārbaudīt. EK priekšsēdis portugālis Barozu uzsver, ka tā ir reāla darba kārtība rezultātu nodrošināšanai, un cer uz dalībvalstu spēju tai pieskaņoties.
Plānus un uzdevumus īsteno cilvēki. Tas nav iespējams, ja šie plāni un uzdevumi netiek līdz galam saprasti. Ir ļoti svarīgi būt saprastiem un atbalstītiem. Gan amatpersonām, gan valstīm.


*http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/presi¬dent/news/documents/2010/03/20100331_1_en.htm

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties