#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diena bez auto
, 2010. gada, 17.septembris, 2010

Šogad Rīgas Dome, balstoties uz uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju dalību, ir izveidojusi nepieredzēti plašu „Eiropas Mobilitātes nedēļas” pasākumu programmu. „Eiropas Mobilitātes nedēļas” centrālais notikums ir ,,Diena bez auto”, kas notiks 22.septembrī.

Lai kaut daļēji izbaudītu dzīvi bez auto, šajā dienā Rīgā no plkst. 8 līdz 20 Elizabetes iela posmā no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai būs atvēlēta tikai kājāmiešanai, velobraukšanai un citiem videi draudzīgiem pārvietošanās veidiem. Jau tradicionāli šajā pasākumā vienkopus būs apskatāmi un izmēģināmi visdažādākie, iekšdedzes motora transportlīdzeklim alternatīvie, pārvietošanās līdzekļi:
- dažādas konstrukcijas stilīgi velosipēdi;
- retro velosipēdi;
- ekskluzīvs velokurjera šosejas velosipēds;
- elektriskie velosipēdi un skrejriteņi., t.sk., ar pasažieru piekabēm;
- lēngaitas elektromobiļi, kas bez maksas vizinās līdz pat Rīgas Centrāltirgus Piena paviljonam un atpakaļ.

Turklāt, ja pieturēsies lietainais un ne pārāk siltais laiks, 22.septembra pasākumā būs iespēja klātienē īpaši lietderīgi dalīties pieredzē par ikdienas riteņbraukšanai izmantojamo apģērbu.

Visus tos, kas 22.septembrī Elizabetes ielā demonstrēs savus braucamrīkus, vieno vēlme ar savu pieredzi apliecināt, ka Rīgā var sekmīgi pārvietoties arī bez tradicionālās automašīnas. Uz alternatīvo pārvietošanās līdzekļu izmantojumu ikdienā viņus mudina šādi apsvērumi:
- vēlme izvairīties no nīkšanas sastrēgumos;
- rūpes par savu plaušu tīrību (automašīnas kabīnē izmešu gāzu vidējā koncentrācija esot augstāka nekā vidē, kur atrodas citi pilsētas satiksmes dalībnieki);
- nevēlēšanās pārmaksāt par sava ķermeņa pārvietošanu salīdzinoši nelielos attālumos;
- apņēmība uzturēt sevi labā fiziskā formā.

Attīstoties izpratnei par autotransporta radītā piesārņojuma, kā arī mazkustīgā dzīves veida un sastrēgumu radītā stresa postošo ietekmi uz veselību, šogad ir izteiktāka „Eiropas Mobilitātes nedēļas” Rīgas pasākumu organizatoru un dalībnieku nostāja nevis pret automašīnām, bet par autobraucēju un, protams, arī pārējo satiksmes dalībnieku veselību.

Uz tikšanos 22.septembrī Elizabetes ielā, kur:
- iepazīsimies arī ar Rīgas trokšņu karti un drošības stendu bērniem;
- varēsim bez maksas aprīkot savu velosipēdu ar zvaniņu īpašajā „Zvaniņu montāžas darbnīcā”;
- uzzināsim, kur plaušās paliek ieelpotais pilsētas gaiss un kā rīkoties, lai mūsu plaušas būtu veselākas!

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties