#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Erasmus ir beidzies. Lai dzīvo Erasmus!
, 2010. gada, 13.jūlijs, 2010

Visas beigas ir sākums kam vēl labākam: saule noriet, lai parādītos zvaigznes, sniegs nokūst, lai uzziedētu vizbulītes, bet kāpurs nomirst, lai atdzimtu par tauriņu. Arī manam Erasmus laikam ir pielikts skaists punkts – tāds liels un košs punkts, ar maziem smaidiņiem apkārt, kas ir kā atgādinājums sev, ka vēl kādreiz jāatgriežas Igaunijas studentu galvaspilsētā Tartu, un kā cerība, ka vēl kādreiz satikšu kaut daļu no Erasmus-ā iepazītajiem draugiem.

Šis pusgads devis ne tikai jaunas zināšanas, draugus visās Eiropas malās un neatsveramu pieredzi, bet arī licis pārdomāt pašas radītos un no citiem pārmantotos stereotipus un mītus par Erasmus-u. Jo melns nav tikai velns un ne viss ir tā, kā pirmajā brīdī izskatās :)

Mīts Nr.1
Erasmus ir foršs tikai kaut kur tālu prom.
Nepareizi!

Lai gan Igaunijā nepiedzīvoju kultūršoku, jo gandrīz viss ir tāpat kā pie mums un lēnie igauņi vajadzības gadījumā nemaz nav lēni, kā arī nevarēju skriet gar Atlantijas okeānu vai sauļoties pie Vidusjūras, tomēr kopumā Erasmus vienādi jautrs, piedzīvojumiem bagāts un internacionāls ir visur! Tā nav nedz apmaksāta, nedz arī neapmaksāta reklāma, tomēr iesaku doties Erasmus-ā uz kaimiņvalstīm, jo tam tiešām ir daudz plusu:

• Es nepaspēju noilgoties pēc mājām un nožēlot savu izvēli doties Erasmus-ā, jo ikreiz, kad pakrūtē sāka smelgt pēc dzimtenes, devos mājās, lai pārsteigtu savus tuvos un mīļos,
• Kaimiņzemēs ir daudz mazāka varbūtība saindēties ar vietējo ēdienu, jo pie kartupeļiem vai grūbu-zirņu zupas (starp citu, Igaunijas nacionālais ēdiens) mūsu vēderi ir vairāk pieradināti nekā pie, piemēram, varžu kājiņām vai pūdētām lašu galvām,
• Ja pēkšņi sanāk aizmirst visu angļu valodu uz pasaules, gandrīz vienmēr varēs izlīdzēties ar krievu valodu,
• Vietējie zinās, no kurienes esi un nejauks Latviju ar Lietuvu. Visticamāk arī zinās ko vairāk par Latviju un pastāstīs, kurās mūsu valsts vietās bijuši, nevis domās, ka Latvija ir kaut kur dziļi Padomju Savienībā un nemēģinās iestāstīt, ka Rīgas galvaspilsēta ir Latvija,
• Līdzīgā kultūra un vēsture dod mums daudz kopīga. Piemēram, skatoties igauņu filmu „Dziesmotā Revolūcija”, sajūtas bija kā latviešu Dziesmu svētkos ar zosādu, patriotisma uzplaukumu un naidu pret okupantiem,
• Kaimiņvalstīs darbojas tās pašas bankas, kas Latvijā, piemēram, SWED, SEB un citas, tāpēc par naudas izņemšanu nekas nebūs jāpiemaksā, atšķirībā no, piemēram, Vācijas un Grieķijas Erasmus-iešiem, kas katru reizi, izņemot naudu, 10 procentus atstāja bankai.

Katrā ziņā Erasmus ir Erasmus visur! Tā pati internacionālā sabiedrība, tie paši pārsteigumi par citām kultūrām, tās pašas ballītes un tas pats bēru noskaņojums uz atvadām.

Mīts Nr.2
Erasmus-ā jāmācās mazāk un laiks ballītēm atrodas vienmēr.

Pareizi/ Nepareizi!

Teorētiski jau tiešām laiku ballītēm var atrast vienmēr, tomēr, ja nākamajā dienā gaidāma kārtējā prezentācija, grupu darba nodošana vai esejas aizstāvēšana, akadēmiskais saprāts ņem virsroku un piespiež laicīgāk aiziet gulēt. Starp Tartu Erasmus studentiem valdīja tik liela dažādība kā Brazīlijas karnevālā – bija tādi, ko neviens tā arī „nepieķēra” mācoties (tiešām brīnos, kā daži no studentiem vispār pabeidza šo semestri...), bet bija arī pilnīgi pretstati – cilvēki, kas vienmēr atrada iemeslu pamācīties vēl un kārtējo ballītes piedāvājumu noraidīt, par iemeslu minot gatavošanos pēc nedēļas gaidāmajai prezentācijai.

Mīts Nr.3
Dažas kultūras izklaidējas vairāk nekā citas

Pareizi!

Iespējams, tas nav atkarīgs no kultūras, bet gan no paša cilvēka, tomēr dažas kultūras šajā sakarā palikušas atmiņā vairāk nekā citas. Piemēram, poļu studenti vienmēr uz ballītēm ieradās pirmie, bet projām aizgāja kā pēdējie. Arī spāņi, itāļi un portugāļi, ja vien nesēdēja istabiņā un nepārdzīvoja par auksto laiku, ballītēs bija visskaļākie un aktīvākie. Krieviem un ukraiņiem, šķiet, bijusi visa līdzšinējā dzīve, lai praktizētos ballīš-izturībā, bet vācieši ir kā hameleoni, kas maina attieksmi pret tevi atkarībā no izdzertā tilpuma un alkohola pakāpes tajā.

Mīts Nr.4
Erasmus ir internacionāls iepazīšanās birojs

Pareizi/ Nepareizi!

Ja dodies uz Tartu, pārej pāri tiltam, kā to jau izdarījuši tūkstošiem studentu, tādā veidā apliecinot savu drosmi, bučojies vai vismaz pabradā pa „Kissing Students” strūklaku Tartu centrā, uzkāp Doma baznīcas tornī, aizej uz Botānisko dārzu un paēd „Crepp`ā” garšīgi pildītās franču pankūkas. Ak, jā – un pats galvenais – pasaki „Tere!” no manis! ;)
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties