#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ērtais stūrītis
, 2010. gada, 10.maijs, 2010

Vienmēr esmu vairījusies rakstīt par augstāko izglītību. Šķita, ka neesmu gana nopietna eksperte, lai rakstītu par to un dotu izcilus padomus. Bet jau ilgāku laiku prātā šaudās kāda vienkārša patiesība, kuru tā vien gribējās izteikt un palūkot, ko domā citi.

Jau astoto mēnesi studēju Viskonsīnas universitātē, ASV, un ir radušās tūkstoš domas par atšķirībām izglītības sistēmām ASV un Eiropā, taču ir viena pavisam vienkārša patiesība, kas mani urda visus šos mēnešus. Ērtība ārpus lekciju mācību procesā. Neminot visus plusus un mīnusus ASV augstākajā izglītībā, sākotnēji centos saprast, kas mani tik ļoti motivē studēt, un kādēļ tik savlaicīgi pildās mani mājas darbi! Vēl jo vairāk – tik daudz iedvesmas un urdoša pētīt degsme!

Mana atbilde ir – studentiem tik ērtā infrastruktūra! Pārsteidza cik fantastiski ir tā saucamās studentu pilsētiņas ASV! Esmu apmeklējusi vairākas no tām (Medisonā, Čikāgā, San Francisko, Minneapolē u.c.) Tās atgādina ērtas saliņas, kur ikviens students var par ļoti zemu samaksu (15 – 30 $ gadā) sportot, bez maksas apmeklēt teātrus, muzejus, kino un iedvesmojošu autoru vieslekcijas! Izveidot studentu pilsētiņu nav lēti un vienkārši, taču arī universitātes telpas ir iekārtotas tieši tā, lai students ik mirkli vēlētos apsēsties dīvānā, atvērt grāmatu vai malkojot dzērienu rakstītu referātu bibliotēkā jebkurā diennakts stundā.

Apmeklējot Eiropas universitātes, neesmu ievērojusi bibliotēkas, kas strādātu 24h diennaktī, un ik uz stūrīša ērtus dīvānus un krēslus, kas vilina apsēsties un palasīt mācību vielu. Studējot Latvijā, atceros, ka universitātē pat nebija solu kur apsēsties, vienmēr savus mājas darbus pildīju LU ēdnīcā, kur valdīja troksnis. Twitter lasu savu paziņu ierakstus, ka bibliotēka slēdzas ciet, bet man vēl vajadzēja pusstundiņu vai beidzot esmu atradusi klusu un ērtu stūrīti ar WiFi universitātē!

Lekciju telpas un aprīkojums ir būtisks, taču ir tikpat būtiski nodrošināt iedvesmojošu vidi arī ārpus lekciju telpām. Lai vēl nenokļūstot mājās, ir vēlme apsēsties ērtā stūrītī, izņemt no somas grāmatu un palasīt.

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties