#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
homo ecos: aicina ikvienu iesaistīties 10/10/10 – vispasaules zaļo darbu dienā
, 2010. gada, 16.augusts, 2010

10. oktobrī visā pasaulē notiks globāla mēroga akcija „10/10/10 – vispasaules zaļo darbu diena”. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām. Šajā dienā Eiropā, Āfrikā, Amerikā un Austrālijā dažādas organizācijas, uzņēmumi un domubiedru grupas darīs dažādus „zaļos” darbus, izaicinot gan sevi, gan pārējos pēc iespējas „zaļāk” dzīvot arī ikdienā. Latvijā akciju koordinē biedrība „homo ecos:”.

Akcija tiek rīkota 10 nedēļas pirms ANO Meksikas konferences, kurā valstu līderi vēlreiz mēģinās vienoties par turpmāko stratēģiju klimata pārmaiņu samazināšanai. Akcijas galvenā doma ir aicināt katru pasaules iedzīvotāju pašam sākt kaut ko darīt, lai uzlabotu situāciju, nevis kārtējo reizi iestrēgt diskusijās par vēlamo. Tieši mūsu ikdienas paradumi ir veids, kā mēs paši varam pasauli padarīt par labāku vai sliktāku vietu, kur dzīvot.

Vērtējot Latviju uz pasaules valstu fona, CO2 izmešu jomā mēs neesam līderu vidū, taču tas nenozīmē, ka mums nav uz ko tiekties. Saskaņā ar Jēlas universitātes pētījumu Environmental Performance Index (EPI), 2008. gadā Latvija bija 8. „zaļākā” valsts pasaulē. 2010. gadā publicētajos datos jau esam 21. vietā. Viens no galvenajiem punktiem, kas Latvijai licis noslīdēt uz zemāku vietu, ir tieši CO2 un citu siltumnīcas efektu gāzu radīto izmeši.

Biedrība „homo ecos:” uzskata, ka Latvijai ir visas iespējas kļūt par zaļāko valsti pasaulē, ja vien ikviens no mums iesaistīsies. Reizēm tas nav viegli, jo trūkst apkārtējo atbalsta vai arī nav zināšanu, ko tieši darīt. Tāpēc „10/10/10 – vispasaules zaļo darbu dienu” ir lieliska iespēja sākt mainīt savus paradumus - darīsim to visi, stāstīsim par to, ko darām un atbalstīsim viens otru!

Ko tieši varam darīt akcijas dienā?
„10/10/10 – vispasaules zaļo darbu dienas” kampaņas pasākumi var būt visdažādākā lieluma, rakstura, mēroga un formas. Sākot no izglītojošām filmām par kampaņas tēmu, beidzot ar visa biroja apņemšanos šajā dienā uz darbu braukt ar velosipēdu vai pašiem gatavot pusdienas no vietējiem pārtikas produktiem.

Tie var būt flashmobi, koku stādīšana, atlaides kādai konkrētai preču grupai, īpašas 10. oktobra maltītes piedāvājums no vietējo ražotāju pārtikas produktiem, seminārs jauniešiem, velobrauciens, pārgājiens vai dzīvokļa siltināšanas talka.

Galvenais, ka pasākums notiek tieši 10.oktobrī un kaut kādā veidā komunicē CO2 izmešu un klimata pārmaiņu problemātiku, aicinot cilvēkus pārdomāt savas ikdienas izvēles un parādot alternatīvus risinājumus.

Informācija par akcijas pasākumiem būs pieejama pasākuma globālajā mājas lapā, tā kā, iespējams, tieši jūsu rīkotais pasākums pievērsīs arī starptautisko mediju uzmanību – ja tas būs interesants un vizuāli pievilcīgs.

Kā iesaistīties?
Akciju Latvijā rīko un koordinē biedrība „homo ecos:”, tās organizēšanu atbalsta Sorosa fonds Latvija, Latvijas Valsts meži un Statoil. Biedrība „homo ecos:” koordinē visu pasākumu saskaņotu norisi, kā arī kampaņas izskanēšanu medijos.

Lokālo pasākumu organizatori ir atbildīgi katrs pats par savu aktivitāti, taču biedrība „homo ecos:”: iespēju robežās ir gatava palīdzēt un ar padomu atbalstīt visu pasākumu rīkotājus.

Ja esat nolēmuši iesaistīties, sazinieties ar biedrību „homo ecos:”. Aktivitātes koordinē Madara Peipiņa (madara.peipina@homoecos.lv, 26326333), komunikāciju un sadarbību ar medijiem - Sanita Rībena (sanita.ribena@homoecos.lv, 29107362).

Kur uzzināt vairāk?
Plašāku informāciju meklējiet www.homoecos.lv (sadaļa 10/10/10) vai kampaņas centrālajā mājas lapā www.350.org.

Foto: scientificamericam.com

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties