#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
IEVA ZEIFERTE, diskusiju „Es, Latvija un ES” moderatore
, 2010. gada, 30.augusts, 2010

Man, tāpat kā daudziem, Eiropas Savienība saistās ar divām dažādām un pretrunīgām asociāciju un domu plūsmām.

Pirmā, cik labi, ka TUR esam, jo tā ir drošība, palīdzība, mūsu vieta. Otrā, kāpēc viss ES administrācijā ir tik sarežģīti, smagnēji, sveši, vēl arvien apgūstami, apgūstami, apgūstami.

Par debatēm kā formu. Esmu šo debašu formu fane par jebkādām tēmam. Esmu bijusi gan dalībniece, gan moderātore un ikreiz pārliecinos, ka šī ir ļoti efektīva forma. Debates par ES moderēšu pirmo reizi. Tāpēc jo īpašs prieks par nejauši atlasīto cilvēku principu, jo aicinot cilvēkus izmantojot parastos sociālos tīklus, ierodas parasti vieni un tie paši, un viņu viedokļi ir visur. Taču šis formāts piedāvā iespēju izteikties tiem, kas parasti netiek pie vārda. Priecē reģionālais debašu pārklājums, jo patiesība par ES nav tikai Rīgā, bet arī pārējā Latvijas daļā, kas arī ir ES.

Kāpēc tieši tagad būtu jāpiedalās diskusijās par ES, ja dienas kārtībā ir citi jautājumi – katram sava rūpe par dienišķo maizi, Saeimas vēlēšanas. Varbūt tas būtu aktuāli tad, kad tuvojas ES Parlamenta vēlēšanas? Ir svarīgi tieši tagad, jo politika un stratēģiskā plānošana neveidojas tikai uz vēlēšanu laiku, tieši otrādi – starp vēlēšanām. Un tieši šis ir īstais laiks, kad ES pilsoņiem ir sakāms savs vārds un sava balss. Priecāšos ar jums tikties!
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties