#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
IVARS BEKMANIS, Eiropas pilsoņu debašu 2007 un Eiropas pilsoņu apspriežu 2009 dalībnieks
, 2010. gada, 09.augusts, 2010

Man bija tas gods pārstāvēt Latviju Eiropas pilsoņu debatēs Briselē 2007.gadā.

 

Bija ļoti interesanti tikties ar dažādu valstu pārstāvjiem un apzināties, ka esam ļoti dažādi, bet visumā vienkāršo pilsoņu vēlmes neatkarīgi no valsts ir laba izglītība bērniem, laba veselības aprūpe un stabilas vecumdienas (laba pensija un pilnvērtīga dzīve). Apkopojot visu valstu pilsoņu ieteikumus par 3 tēmām (apkārtējā vide, enerģētika un Eiropas vieta pasaulē), sanāca bieza grāmata, kuru svinīgi iesniedza ES parlamentāriešu pārstāvjiem. Ideja par debatēm ir laba, jautājums par to atdevi, ko tās dod, cik nopietni pret tautas viedokli izturas ES birokrātija.
Par Latvijas dalību ES - iestāties bija nepieciešams, lai mazinātu Krievijas ietekmi. Iestāšanās procesā acīmredzot tika pieļautas daudzas kļūdas, tas bija laiks, kad vajadzēja aizstāvēt mums svarīgas ekonomiskas intereses. Rezultātā - mēs esam tirgus vecajām dalībvalstīm, bet mēs neesam vēlami ar savām precēm ES (lieki konkurenti). Viens no iemesliem - uz sarunām tika sūtīti jauni angļu valodu zinoši cilvēki bez dzīves pieredzes. Rezultātā neder līkie gurķi, šprotes utt. Bet tās ir pārvaramas grūtības. Jāmāk izmantot iespējas, piemēram, ES kohēzijas fondi. Pašiem jābūt aktīviem, jāapzinās, ka mēs esam saimnieki savā zemē un jāizturas pret to kā saimniekiem, tas ir - jāuzņemas arī atbildība, ne tikai jābļauj par tiesībām un tad jau būs labi.

Foto: Mārtiņš Plūme

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties