#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Maize Saldū, cepumi Skrundā
, 2010. gada, 13.maijs, 2010

SIA "Matss" Saldū cep maizi un Skrundā – cepumus, kā arī ražo saldētus miltu izstrādājumus – pusfabrikātus, no kuriem veikalos, tostarp Rimi un Maxima, uz vietas gatavo maizi un bulciņas.

Uzņēmuma gada apgrozījums ir 1,8 miljoni latu, un šobrīd uzņēmumā strādā ap 100 darbinieku.

Ražošanas optimizācijā un jaunajos produktos katru gadu SIA” Matss” iegulda ap 100 000 latu.

Eksports no saražotās produkcijas – 15 %. Pārsvarā uz Vāciju eksportē maizi un cepumus, bet uz Somiju, Igauniju, Lietuvu, Izraēlu, Īriju, Angliju un ASV – ilgtermiņa produktus, piemēram, barankas un cepumus.

Kā viss sākās
1993. gadā, dibinot uzņēmumu, darbinieki bija tikai divi – tagadējais direktors, uzņēmuma īpašnieks Valdis Pakulis un viņa sieva Larisa. Abi atvēra Skrundā veikalu “Karstā maize”. Nelielā ceptuve atradās blakus veikalam, tāpēc veikalā allaž smaržoja pēc svaigi ceptas maizes, kas lieliski pievilināja pircējus.

2002. gadā Valdis paņēma bankā kredītu un nopirka "Saldus maiznīcu", kurai bija pasludināts bankrots. Valda Pakuļa vadītais bizness uzņēma jaunus apgriezienus un veiksmīgi attīstījās. Viņš teic: – Lai noturētos uz viļņa, jāpieliek aizvien vairāk pūļu, jābūt aktīviem, dažkārt nākas piemēroties, dažkārt no kaut kā atteikties. Attīstība visu laiku noēd naudu, sanitārās normas kļūst arvien stingrākas, kvalitātes prasības – augstākas. Bet mēs blamēties nedrīkstam, Latvija ir maza – vienreiz piedāvājot sliktu produktu, otrreiz pie mums to vairs nepirks.

Izejvielas
Pārsvarā izejvielas iepērkam no vietējiem ražotājiem. Kazdangā ir jauks uzņēmums” Elpa”, no kā ņemam pienu un biezpienu, olas mums nāk no AS ” Balticovo”, ievārījums – no SIA” Ābolītis” un” Pure Food”. Diemžēl cukuru Latvijā vairs neražo, to un arī margarīnu iepērkam no Lietuvas. Miltus gan – no dažādiem latviešu uzņēmējiem.

Uzņēmuma vadība allaž seko tirgus pieprasījumam. Krīzes iespaidā ļaudis sākuši pirkt lētākus mīklas izstrādājumus. Valdis Pakulis: - Mums ir plašs piedāvājuma sortiments, varam elastīgi piemēroties tirgum un palielināt lētās produkcijas ražošanu. Varam savu saražoto eksportēt un virzīt tirgū ar citas firmas nosaukumu, ārvalstīs nav svarīga ražotājvalsts. Ja nu vienīgi Īrijā latvieši pamana tēvzemes preci un tāpēc to pērk labāk.

Jautāts par šābrīža uzņēmējdarbības vidi Latvijā, Valdis kļūst skarbs:
– Valdība savu naudu ir iztērējusi, un mēs, uzņēmēji, esam spiesti aizlāpīt viņu radītos caurumus. Valdība ir atļāvusies tērēt vairāk, nekā drīkstēja atļauties. Ja tā rīkotos uzņēmējs, viņam būtu jābankrotē. Šobrīd valdība savas problēmas risina uz citu rēķina jeb, runājot līdzībās – ja man naudas nepietiek, aiziešu pie kaimiņa un parevidēšu viņa saimniecību Kā lai uzņēmējs Latvijā plāno savu darbu, ja pēkšņi valdība paaugstina nodokļus, un neviens nevar pateikt, kā valsts dzīvos pēc gada? Vārdos valdība vienmēr ir par uzņēmējiem, bet tie ir tikai vārdi, kuriem neseko konkrēti darbi.

Veiksmes pamatā
Uzņēmējam vienmēr veiksmes pamatā ir darbs un vēlreiz darbs. Čakli un gudri strādājot, var paveikt lielas lietas. Brīžiem jūtu, ka kolektīvu jāvada stingrāk, brīžiem ļauju darbiniekiem izpausties pašiem. Kadru mainība mums nav liela, kodols – no 60 līdz 70% - strādā pie mums jau ilgi. Daļa darbinieku mainās, tas ir normāli. Neņemam darbā alkoholiķus, tad labāk saražojam mazāk, bet stabili un droši.
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties