#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Mana iespēja iesaistīties labdarības aktivitātēs
, 2011. gada, 11.oktobris, 2011

Šeit, Utrehtā, esmu piedzīvojusi dažādus patīkamums brīžus un notikumus. Iepriekš jau rakstīju, ka viens no ārpusnodarbību pulciņiem, kur esmu pieteikusi savu dalību, ir labdarības komiteja jeb HumanCo – tā rīko dažādus pasākumus, lai vāktu ziedojumus nevalstiskām organizācijām.

Katru gadu "HumanCo" maina NVO, kuru viņi atbalstīs, vācot ziedojumus. Šodien vakarā bija "HumanCO" rīkota tikšanās jeb prezentācija ar People For People (NGO) pārstāvi Fredu Kasigua (Fred Kasigwa). Viens no reģioniem, kuram People For People vāc līdzekļus, ir Ruanda, kur 1994. gadā norisinājās mežonīgs genocīds, kura laikā dzīvību zaudēja vairāk nekā 1 miljons cilvēku. Pats Freds ir dzimis un uzaudzis Āfrikā. Iesaistīties Ruandas attīstības misijā viņu pārliecināja tas, ka genocīda laikā, kas savukārt norisinājās 1962. gadā, tikai nogalināts Freda tēvs, kad Freda mamma bija ar viņu stāvoklī.

People For People gādā, lai jaunatne Ruandā iegūst prasmes, piemēram, meitenes šūšanu, puiši motociklu labošanu utt. Nodarbinot ne tikai jaunatni, bet arī pārējos Ruandas iedzīvotājos, tā ir iespēja padarīt Ruandu par vietu, kurā cilvēki var normāli dzīvot. People For People sniedz cilvēkiem iespēju strādāt, tādā veidā apvienojot Ruandas cilvēkus vairāk vai mazāk funkcionējošā sabiedrībā. Freda sniegtā prezentācija likās interesanta un pamācoša un pēc prezentācijas mums bija iespēja uzdot jautājumus. Ļoti daudzi no klātesošajiem uzdeva jautājumus, man nemaz sākumā nelikās, ka būs tik daudz jautājumu, ko uzdot. Es pati arī uzdevu jautājumu par to, vai cilvēki pamet Ruandu pēc tam, kad ir apgūta kāda no darba prasmēm. Un atbilde uz manu jautājumu bija noraidoša, jo Ruanda ir vairāku valstu savienībā, līdz ar to, darba tirgū ir liela konkurence un Ruandas cilvēki nespēj konkurēt, jo pārējās valstis ir attīstītākas. Šo pasākumu apmeklēja kādi 30 cilvēki, bet vairāk vietas patiesībā nemaz nebija paredzētas. Pēc pasākuma vairāki cilvēki, tajā skaitā arī es, aizgāja paspiest Fredam roku un pateikties par interesanto prezentāciju.
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties