#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Mana uzņēmēja pieredze - galvenais ir ideja!
, 2010. gada, 19.maijs, 2010

Šis ir stāsts par uzņēmēju Jāni, kuram ir savs ģimenes uzņēmums, kura produkcijai ir daudzi noieta tirgi pasaulē.Lai sasniegtu to, kas šobrīd sasniegts, ieguldīts daudz darba un izdomas. Šī ir bloga I daļa.

Trakiem pieder pasaule, par to esmu pilnīgi pārliecināts
Jābūt trakai biznesa idejai

Iespējams, ka mani ieraksti nebūs interesanti lielajiem ražotājiem un uzņēmējiem, taču tiem, kuri meklē savu nišu ģimenes uzņēmumam, varbūt noderēs kādas manas atziņas. Jau gandrīz desmit gadus esmu uzņēmējs, man pieder neliela rūpnīca, tas ir ģimenes uzņēmums. Uzņēmums reizē ir liels pienākums un atbildība, tajā pašā laikā, tas nodrošina manas ģimenes labklājību. Pirms atradu savu nišu, savu īsto nodarbi, izmēģinājos pilnīgi visu, sākot no pārdošanas menedžera dažādās kompānijās, līdz pat bezdarbniekam un cilvēkam – bez idejas, ko darīt tālāk. Savu ražotni esmu izveidojis saviem spēkiem, nepiesaistot ne ES fondu, ne kādu investoru finanšu resursus. Tiesa, izmantoju bankas līzinga pakalpojumus ražošanas iekārtu pirkšanai, kā arī vēl pirms krīzes, izmantoju banku sniegtos faktoringa pakalpojumus. Mūsu uzņēmuma produkcijas noieta tirgi- Eiropas Savienības valstis (Lielbritānija, Vācija, Polija, Čehija, Portugāle, Grieķija, Francija, Itālija u.c.), pavisam nedaudz Krievija, Ukraina. Šobrīd tiek uzsākta (jāsaka gan pavisam lēna) sadarbība ar Indijas uzņēmējiem. Patiesībā uzskaitījumu dažādos virzienos varētu turpināt, taču sākšu visu pēc kārtas. Kā uzsāku biznesu? Kā attīstīju? Kādas kļūdas pielaidu? Kā gandrīz „nogremdēju” uzņēmumu? Kā sadarbojos ar piegādātājiem un klientiem Eiropā? Kāda loma Krievijai mana uzņēmuma attīstībai?

Kā uzsāku biznesu?
Esmu pārliecinājies, ka vissvarīgākā ir pati biznesa ideja. Tai jābūt pietiekami trakai un neordinārai, tajā pašā laikā pielietojamai un kādam vajadzīgai. Kā jau rakstīju, pats līdz savai idejai biju izmēģinājis dažādas nodarbes, tajā skaitā, skatoties, kā veikalos trūkst, salīdzinājumā ar ārvalstīm, centos atrast un ievest to, kas te nav. Taču sadūros ar negaidītu atklāsmi. Pirmkārt, tas, ka kaut kā nav veikala plauktos, ne vienmēr nozīmē, ka tieši to vajag. Iespējams, plauktos tā nav, tāpēc, ka nevienam to, šeit, šajā tirgū nevajag. Katrā valstī ir noteiktas tradīcijas, ieradumi, kas jāņem vērā. Tieši tāpēc, pat vistrakākajai idejai, vispirms (pirms metas to realizēt) jāizdomā pielietojums. Jābūt skaidram- kam to vajag? Mana ideja bija- - ražot papīra un līmes izstrādājumus, šauru nišas produktu, kuru var izmantot dažādi, gan lauksaimniecībā, gan mājsaimniecībās. Pat mana sieva neticēja, ka tā var nostrādāt. Tātad, vēl viens secinājums, ne vienmēr sievas visu par mums zina labāk.
Lai izveidotu ražotni, bija nepieciešami finanšu līdzekļi. Līdzekļu (kā jau vienmēr) nebija. Tāpēc viss tika sākts soli pa solim. Pirmo iekārtu pasūtīju Itālijā pie pazīstama iekārtu ražotāju un maksāju ar aizlienētu naudu, kura gada laikā bija jāatdod. Brīdī, kad pirku iekārtu, likās, ka nav nekā vienkāršāka, kā gada laikā visu atdot. Nākamais bija jāizveido manai ražošanai atbilstošs konveijers. Ar paziņu starpniecību atradu inženieri, kurš spēja izveidot tieši manai ražošanas līnijai piemērotu slīdlentu.
Pirmais pasūtījums – no Krievijas. Nauda nepieciešama izejmateriālu iegādei, nepieciešams pēc iespējas ātrāk saražot solīto, tomēr ražošanas izveide vēl procesā. Tāpēc pirmie izstrādājumi tapa pēc „hand made” principa pie virtuves galda. Izskatījās interesanti, kā visa ģimene, sēž rindā, līmē un pako. Pasūtījumu izpildījām. Pēc 30 dienām pirmā reālā nauda, ko atkal ieguldīt attīstībā.
Ražotne izveidota, telpas noīrētas, ražošanas iekārta uzstādīta, konveijers iedarbināts, pieci darbinieki apmācīti, ko tālāk? Nākamajā ierakstā par to, kā gandrīz „nogremdēju” biznesu, vēl to īsti neattīstījis.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties