#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Mazie un lielie izaicinājumi
, 2011. gada, 29.septembris, 2011

Šodien beidzot ir sanācis saplānot savu laiku un veltīt to arī ierakstam blogā. Dzīve šeit rit uz priekšu – nākas saskarties ar jauniem piedzīvojumiem un izaicinājumiem. Kā tad man gājis pēdējā laikā? To tūlīt jums izstāstīšu.

Pēdējās dienas man šeit ir bijušas ļoti foršas un produktīvas. Kursa Akadēmiskās prasmes un prakse jeb ASAP lekciju laikā devāmies ekskursijā (protams, ar riteņiem) uz netālu esošo gigantisko Utrehtas universitātes (UU) bibliotēku. Bibliotēka patiešām ir milzīga, ja nemaldos, tad tai ir septiņi stāvi un katrs stāvs ir paredzēts konkrētai nozarei – sociālajām zinātnēm, dabas zinātnēm utt. UU bibliotēkā ir vairāk kā 500 sēdvietas un aptuveni 200 stacionārie datori, kurus studenti var brīvi izmantot.

Kas man likās īpatnējs šajā bibliotēkā – katrā stāvā ir telpas, kurās tiek uzglabāti katras nozares manuskripti, kas vecāki par 1900. gadu. Un studenti var tikt klāt šiem informācijas avotiem un šīs speciāli iekārtotās telpas katrā stāvā ir paredzētas šo darbu lasīšanai. Tur uz galdiem ir izvietoti īpaši spilveni, uz kuriem tiek novietoti manuskripti, jo ar šīm grāmatām ir jāapietas īpaši uzmanīgi. Viena no ASAP kursa biedrenēm gan sākumā izteica domu, ka spilveni ir paredzēti gulēšanai – ja students ir noguris, tad viņam ir spilvens, kur nolikt savu nogurušo galvu :)

Paši mēs apmeklējām ģeogrāfijas manuskriptu nodaļu, tur varēja aplūkot izvietotus vecos globusus no ~ 1600. gada un no ~ 1800. gada. Pašas bibliotēkas iekštelpas sienas ir melnā krāsā, jo šī krāsa mudina cilvēku būt klusāku nekā viņš ir parasti. Katrā stāvā ir arī tā saucamās „mācību celles”, kur ir mācību galds un krēsli. Šīs telpas studenti rezervē iepriekš, lai varētu tur doties un klusā, noslēgtā telpā urbties caur zināšanu labirintiem. Visa pārējā bibliotēkas telpa ir atvērta.

Visā bibliotēkā valda ļoti patīkama atmosfēra – telpas ir gaišas un, kā jau minēju, atvērtas. Es gribētu vēl pieminēt, ka šeit cilvēki, kuriem ir kustību problēmas, netiek izslēgti no sabiedrības, kā tas bieži vien notiek Latvijā. Šeit viņi ir normāli iekļauti un integrēti sabiedrībā. Visur ir nobrauktuves, uzbrauktuves un lifti, kas paredzēti cilvēkiem ratiņkrēslos.

Tikko atnācu no savas Socioloģijas lekcijas. Pasniedzēju mēs saucam vienkārši par G.B. (Džī Bī). Atraktīvāku pasniedzēju neesmu satikusi. Šodien, piemēram, diena ir izdevusies super silta un super saulaina un mūsu lekcija norisinājās ārā, campusa zālītē. Sākumā klasē noskatījāmies youtube videoklipu. Šeit, starp citu, youtube tiek ļoti bieži izmantots kā palīglīdzeklis mācību procesā. Ļoti advancēti, manuprāt. Pēc videoklipa noskatīšanās G.B. mums iedeva jautājumus, kurus mums vajadzēja grupās apspriest un tā nu mēs devāmies ārā saulītē apspriest mācību vielu. Grupās apspriedām jautājumus un tad pārējās 45min mēs klausījāmies teoriju, arī sēžot saulītē. G.B. informāciju par teoriju bija sarakstījis uz pārnēsājamas tāfeles, tā kā viss šeit norisinās operatīvi un praktiski. Lekcijas beigās norisinājās diskusija. Lekcijās šeit visvairāk spiež tieši uz diskusijām un uz sava viedokļa izteikšanu, tās nav tikai sausas lekcijas un sausas teorijas. Šeit svarīgi ir piedalīties.

Vakardiena man izdevās īpaši produktīva diena. Es cenšos visu saplānot tā, lai nav katru dienu no rīta līdz vakaram jāsēž pie grāmatām, lai gan bieži vien to arī sanāk darīt. Bet es cenšos laboties :) Esmu jau iemācījusies saplānot savu laiku, jo, piemēram, vakar sastādīto darbu sarakstu es izpildīju pilnībā un pietika laika vēl citiem mājas darbiem un vēl paguvu noskatīties savu mīļo serinālu “My name is Earl”. Varu teikt, ka kļūstu produktīvāka un tā ir ļoti forša sajūta. Latvijā bija grūtāk piespiesties visu laicīgi sākt darīt, jo tur vairāk vai mazāk viss bija mierīgi - nekādu baigo izaicinājumu es nejutu.

Tas šoreiz arī viss. Turpinu pieņemt izaicinājumus un mācos būt produktīva ! Uz tikšanos nākamreiz !

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties