#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Noderīga iespēja
, 2010. gada, 04.jūnijs, 2010

Vakardien kopā ar labklājības ministru Uldi Auguli, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieci Silviju Šimfu un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāju Inetu Ielīti iepazīstinājām žurnālistus ar mūsu kopdarbu – interneta platformu, kurā katrs varēs uzzināt, kur doties pēc palīdzības un saņemt atbalstu.

Piemēram, kā saņemt pārtiku, drēbes, pabalstus vai kā bezdarbniekam pieteikties bezmaksas kursos, kas vēlāk ļautu atrast darbu, vai saņemt biedrības "Nāc un dari" atlaižu kartes bezdarbniekiem uz kultūras pasākumiem. Liels vairums cilvēku Latvijā uzskata, ka nabadzīgiem cilvēkiem ir daudz grūtāk saņemt medicīnisko palīdzību, tālākizglītoties vai kļūt pašnodarbinātiem. Svarīgi ir informēt un dot iespēju izkļūt no grūtībām.

Šai interneta vietnei dots simbolisks nosaukums: Iespēju karte. Tas ir projekts, kurš būs veiksmīgs tikai tādā gadījumā, ja tajā iesaistīsies cilvēki, fondi, valsts un nevalstiskās organizācijas, kas var piedāvāt palīdzību un atbalstu grūtībās nonākušajiem. Tas var būt emocionālais un krīzes atbalsts, tā var būt informācija par brīvprātīga darba iespējām un daudzas citas lietas. Pagaidām esam ceļa sākumā, kopīgi piedāvājot partneriem kopīgu platformu. Informāciju par pašvaldību sniegto palīdzību devušas jau 33 pašvaldības no 118 un nevalstiskās organizācijas no daudziem tūkstošiem, kas Latvijā reģistrētas. Tas ir tikai sākums.

Iespēju karte ir apjomīgs un nopietns mēģinājums informāciju par palīdzības saņemšanas iespējām apvienot vienuviet, padarot to pārskatāmāku un pieejamāku. Ienākt tajā var caur Labklājības ministrijas mājas lapu: www.lm.gov.lv .

Atbalsta summas, kuras valsts un starptautiskās organizācijas solidāri sniedz Latvijai ar Eiropas Sociālo fondu, Pārtikas paku programmu vai Pasaules bankas veselības programmu grūtībās nonākušiem cilvēkiem, ir mērāmas simtos miljonu latu. No otras puses, situācija ir paradoksāla ar to, ka tieši tie, kuriem šī palīdzība domāta – cilvēki ar īpašām vajadzībām, bezdarbnieki, trūkumcietēji, vardarbībā cietušie un citas mazāk aizsargātās grupas – pat nenojauš par šādas palīdzības saņemšanas iespēju, bet, ja arī ir kaut ko pa ausu galam dzirdējuši, tā arī neatrod, kur un pie kā īsti vērsties.

Tā ir pirmā palīdzība vistuvāk katram. Platformas ideja ir tāda, ka cilvēks pēc ģeogrāfiskā principa – Dobelē, Skrundā, Alūksnē vai jebkur citur – šajā platformā var uzzināt, kur vistuvāk var saņemt vajadzīgo atbalstu.

To, cik veiksmīgs būs mūsu projekts, cik lielā mērā piepildīsies uz to liktās cerības, būs atkarīgs gan no pašvaldībām, gan NVO, gan labdarības fondiem – no visiem tiem, kuri ir gatavi palīdzēt citiem un nepaslinkos par to arī pavēstīt. Rezultāts patiesi ir atkarīgs no mūsu sadarbības un vēlmes dalīties līdzcilvēkiem ļoti vajadzīgā informācijā. Aicinām līdz augusta beigām čakli ievadīt informāciju iespēju kartē, kontaktējoties ar birojs@bernuforums.lv . Darīsim to, lai tas izdotos! Septembrī tad varēsim īstenot plašu informēšanu par mūsu labajiem un līdzcilvēkiem ļoti vajadzīgajiem darbiem. Mūsu rokās ir kāda cilvēka zelta atslēdziņa labākai dzīvei. Svarīgi, lai viņš par to uzzina un to izmanto.

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties