#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
RASMA PĪPIĶE, biedrības „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore, diskusiju „Es, Latvija un ES” moderatore
, 2010. gada, 19.augusts, 2010

Mūsdienās notiek daudz diskusijas un konferences par Eiropas Savienību, tiek izdoti materiāli un internetā atrodami tūkstošiem rakstu par projektiem, lēmumiem, idejām un ierosinājumiem.

Ir tik daudz kompetentu cilvēku, kuri izsaka savas domas par to, kādai jābūt lauksaimniecības, sociālajai, vides, izglītības un citu jomu politikām Eiropā.Kaut arī esmu šajā informācijas virpulī arvien biežāk, esmu izvēlīga, uz kuru diskusiju iet un uz kuru neiet, kuru rakstu lasīt un kuru rakstu nelasīt, kurā ekspertā klausīties un kurā neklausīties un tā joprojām. Kāpēc es tā varu darīt, un kāpēc tā daru? Tāpēc, ka gadu laikā jau izkristalizējies un vairāk vai mazāk kļuvis skaidrs, ko kurš rakstīs un ko kurš teiks, jo cilvēki atsevišķos jautājumos īpaši krasi nemaina savu nostāju... un mani interesē viedokļi tieši par sabiedrības iesaistīšanos un nevalstisko organizāciju līdzdalības iespējām, bet tas jau ir atsevišķs stāsts.

Un te, pēkšņi, situācija pilnībā mainās, jo klāt ir iespēja, kas liek sarosīties! Nedaudz vairāk kā pirms pusgada radās ideja, kurā vēlējos iesaistīties, jo mani tiešām interesē klausīties to, ko teiks tie, kuri piedalīsies šīs idejas reālajās izpausmēs.

Minēšu tikai pāris skaitļus. Visā Latvijā notiks divpadsmit diskusijas, katrā no tām piedalīsies aptuveni četrdesmit cilvēku un katrā no diskusijām tiks apkopotas vairāk nekā četrdesmit piecas vīzijas par to, kas būtu darāms, lai cilvēks Eiropas Savienībā justos drošs, brīvs, pieņemts, izglītots, ceļojošs, vesels, uzklausīts, iesaistīts utt. Šoreiz vairs nav runa par to, ka konferencē ieradīsies kāds, kuram darba pienākumos ietilpst uzdevums kādu informēt, bet diskusijās piedalīsies cilvēki, kuru domas ir brīvākas no iepriekš minētās informācijas un tātad, visticamāk, arī skaidrāks redzējums par atsevišķām lietām, kas skar Eiropas Savienību.

Diskusijas ir iespēja paraudzīties ar palielināmā stikla palīdzību uz lietām no tās puses, no kuras deputāti pašvaldībās, valsts līmenī vai Eiropas Parlamentā parasti neskatās. Tāpēc šīs diskusijas būs tik saistošas un interesantas. Tomēr ar interesantumu vēl ir par maz, lai tas liktos aizraujoši un šajā straujo notikumu laikmetā noturētu manu uzmanību. Būtiskākais ir tas, ka diskusiju nobeigumā šīs domas uzklausīs tie cilvēki, kuri jau ir lēmumu pieņēmēji un var, negaidot norādes no augšas, uzsākt darbus, kas īsteno iedzīvotāju teikto.

Ar nepacietību gaidu tās dienas, kad veiksim „revīziju” attiecībā par Eiropas Savienību katra diskusijas dalībnieka domu apcirkņos un tajā skaitā arī savējos. Šo „revīziju” palīdzēs veikt profesionāla diskusiju moderatoru komanda – Irina Kulitāne, Jānis Baltačs, Valdis Kudiņš, Inta Šimanska, Kristīne Mennika, Sanda Serafinoviča, Ieva Zeiferte un es, Rasma Pīpiķe. Kurās pilsētās katru no viņiem satiksi, rādīs laiks, bet Tev jāzina, ka viņi visi jau gatavojas, lai dotos pie Tevis, lai diskutētu, uzklausītu un piefiksētu Tevis teikto un lai nodotu Tavas domas tiem, kuru lēmumi ietekmē mūsu ikdienas dzīvi.

Foto: Mārtiņš Plūme

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties