#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Šūmana deklarācijā pirms 60 gadiem dzima konkrētāka apvienotās Eiropas ideja
, 2010. gada, 06.maijs, 2010

Vecajās Eiropas Savienības valstīs pazīst Robēru Šūmanu, bet diez vai Latvijā katrs desmitais spētu precizēt Šūmana vēsturisko veikumu. Mums vēl nav vēsturiski izveidojusies Eiropas identitāte, kā citās valstīs. Un esmu drošs, ka tuvākajā nākotnē 9. maijs netiks pieminēts ar tādām emocijām kā 4. maijs vai 18. novembris.

Bet tieši Šūmana deklarācijā slēpjas atslēga pastiprinātai Eiropas identitātei. Proti, mūsu identitāte veidojās soli pa solim, apzinoties, kā Šumans teica, Eiropā "labklājība celsies, kad veidosies lielāka kopražošana un lielāki tirgi un kritīs cenas". Pedējam vēl gaidām piepieldījumu.

Taču Šūmans akcentēja ekonomisko labklājību... un lūk šī ekonomiskā labklājība ir tas pamats, kas nākotnē stiprinās Eiropas identitātes iedīgļus.

Apziņa, ka esam daļa no valstu saimes, kas nodrošina mūsu labklājību, arī šajā ekonomikas lejupslīdes laikā, ir atslēga apzināt mūsu piederību Eiropai, līdztekus mūsu Latvijas identitātei.

Rainis reiz rakstīja: "Klusi rokas uzliekam, brīvas Latves karogam. Topi, audzi brīvā Latve, brīvo tautu kopībā." Esmu pārliecināts, ka arī Latvija turpinās augt brīvā ES tautu kopībā ar tautas vēlētu Eiropas Parlamentu-likumdēveju. Tādēļ es ar savu ģimeni svinēšu 9. maiju Vērmanes dārza svētkos šo svētdien. Nāciet pie mūsu "mājas" Vērmanes dārzā pārrunāt Eiropas Parlamenta darbu.

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties