#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vai varam piespiest pārvaldi vest ar mums dialogu?
, 2009. gada, 16.novembris, 2009

Lasot rakstus Latvijas presē, tā vien šķiet, ka hroniskā komunikācijas problēma ir kaite, kas rodas un izplatās Baltijas jūras krastos, un jo īpaši teritorijās, kas robežojas starp Austrumiem un Rietumiem. Tā tas nav!

Komunikācijas traucējumi ir meklējami visur un visbeidzot tam ir atrastas zāles – web2.0. Tam pierādījums ir Eiropas institūciju centieni diskutēt par eLīdzdalības jautājumiem visdažādākajos līmeņos. Šonedēļ, no 18.-20.novembrim Malmē (Zviedrijā) notiek eLīdzdalības konference Eiropas dalībvalstu valdības pārstāvjiem, ko patronē Zviedrijas prezidentūra. Man būs tā iespēja būt tur klāt un pavērot diskusijas un piedalīties tajās. Es sliecos domāt, ka šīs runas būs savādākas no 2007.gada konferences, ne tikai tāpēc, ka nu ir īstais brīdis pieņemt soļus mainīt pārvaldes formas Eiropas valstīs, bet arī tāpēc, ka šai konferencē tiks prezentēta Atvērta deklarācija par Eiropas sabiedriskajiem pakalpojumiem.

Tā ir tā sauktās web2.0 entuziastu grupas  izveidotā atvērtās sadarbības kampaņa (open collaboration effort), kas aicina Eiropas valstu valdības apzināties un ieviest caurspīdīgumu, līdzdalību un iedzīvotāju iesaistīšanos tādejādi uzlabojot sabiedriskos pakalpojumus. Konferences organizatori, Eiropas Komisija un Zviedru prezidentūra, ir ļāvusi kampaņas autoriem uzrunāt ministru konferenci formālajā programmā. Un tagad ir Mūsu kārta atbalstīt šo iniciatīvu ar virtuālo parakstu.
 
Šī ir iespēja, pabīdīt arī Latvijas iestādes web2.0 – virtuālās sadarbības un atvērtības - instrumentu virzienā. Kā vislabāk atbalstīt šādas skaistas kampaņas? Vai līdzīgu kampaņu, kas vērsta uz Latvijas institūcijām, atbalstītu arī Latvijā?
 
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties