#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
VALDIS KUDIŅŠ, Latvijas Lauku forums, diskusiju „Es, Latvija un ES” moderators
, 2010. gada, 20.augusts, 2010

Pēc mēneša būs pagājuši 7 gadi kopš esmu pieņēmis savu individuālo lēmumu un atdevis savu balsi PAR Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā.

Esmu uzņēmies atbildību būt lielajā ES saimē un kopā veidot labāku vidi sev, maniem tuvākajiem un valstij, kā arī pašai Eiropas Savienībai.

Iespējams, ne vienmēr toreizējie sapņi un apņemšanās sakrīt ar šodienas realitāti un iespējām. Arī šaubas brīžiem liek pārvērtēt pareizo izvēli ... un tas ir tikpat normāli šaubīties, kā arī ik pa laikam pajautāt sev eksistenciālo jautājumu - kāpēc esmu dzimis šeit un tagad. Jautājumi rodas procesā, kad ir iegūta informācija, zināšanas, pieredze. Eiropas Savienību gribētu salīdzināt ar lielo kruīza kuģi, kas vienkopus pulcē tūkstošiem cilvēku, kas ir vienojušies par kopēju mērķi, un apkalpes komandas vadībā lēnām virzās uz to. Katram ir sava loma un pienākums, katram ir sava vieta šajā kuģī, un visi kopā rūpējas par kopējo labklājību - vieni piedāvājot pakalpojumus, citi - tos pērkot. Bet, manuprāt, interesantākais ir tas, ka kapteiņa komandtiltiņš nav slēgtā, nevienam nezināmā un nepieejamā zona. Vienmēr pastāv komunikācijas iespējas. Tu vari tikt uzklausīts. Tas arī nebūt nenozīmē, ka tevis paustā viedokļa rezultātā kuģis mainīs kustības mērķi. Bet ļoti iespējams, ka cita veida uzlabojumus, kas apmierina tavas vajadzības, tu varēsi gūt. Ja prasīsi. Ja piedāvāsi risinājumus. Un ne vienmēr, lai labāk dzīvotu, jāvēršas pie kapteiņa. Ir labi zināt, kuram ir kādi pienākumi un atbildības. Un ja tu esi pietiekami informēts par šo, tad arī dzīvošana un darbošanās Eiropas Savienībā kļūst par patīkamu procesu.

Tāpēc ar nepacietību gaidu septembri, kad varēšu kļūt par daļu no jautājumu un atbilžu meklēšanas procesa, kad būs iespējams satikt dažādus cilvēkus dažādās vietās un dzirdēt atšķirīgus skatījumus par mūsu kopējo Eiropas Savienību. Tā būs mana pieredzes skola, kas pašam palīdzēs saprast, kā vēl labāk varu darboties savu un savu līdzbiedru ideju labā. Un vēl jo vairāk priecājos, ka šoreiz diskusijas atstāj Rīgas robežas un ceļo pa Latvijas lielajām un mazajām pilsētām.

Sagaidu, ka diskusijas iedvesmos arī turpmākam darbam - strādājot ar lauku attīstības jautājumiem un pārliecinot nacionāla un Eiropas Savienības līmeņa lēmējus, ka ikvienam ir tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi Eiropas Savienībā, neatkarīgi no viņa atrašanās vietas. Bet, lai saprastu, kādu es vēlos redzēt Eiropas Savienību, sākumā būtu jāieklausās savā sirdsbalsī un jāpajautā: Kādu es vēlos redzēt savu dzīvi? Kas ir mana dzīves misija? Un tad plaši vērt acis vaļā un skatīties, kā Eiropas Savienība var mani atbalstīt ceļā uz manu un manu līdzgaitnieku mērķi.

Uz tikšanos!

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties