#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Vēsture, cilvektiesības un atkal vēsture!
, 2010. gada, 24.marts, 2010

Laikam reti kādas tēmas izsauc kaislīgākas emocijas Latvijā. Tādēļ ar lielu interesi gaidu Krievijas "Memorial" ekspertu viesošanos Rīgā 29. martā.

 

  "Memorial" nupat ieguva Saharova balvu par darbu cilvēktiesību jomā, bet pašas biedrības pirmsākumi ir perestroikas laikā, atklājot Staļina noziegumus plašākai PSRS sabiedrībai. Diemžēl, šis uzdevums vēl joprojām aktuāls Latvijā.

Vai mēs spējam rast "pirmo sapratnes līmeni" par vēstures jautājumiem, neiekrītot t.s. "vēstures slazdā", kur visas savstarpējās attiecības veidojam vienīgi caur mūsu vēstures skatījumu? Vai krievu kopiena spēj izprast, ka leģionāri bija nelegāli iesaukti nacistu okupācijas upuri? Vai latviešu kopiena joprojām sagaidīs, ka krievu ģimenes noliegs savu radinieku, ierindas karavīru, lomu Otrā pasaules kara laikā? Vai bijušajam Eiropas Parlamenta deputātam Tomasam Ilvesam taisnība, kad viņs saka, ka: "Būtu nepareizi pārmest kādam par savām uzvarām. Mēs lepojamies par uzvaru cīņā par neatkarību un krievi lepojās par savu uzvaru Otrajā pasaules karā". Vai cilvēku tiesību jautājumi aktuāli tikai Krievijā, jeb vai Eiropas valstīs arī pastāv citi, maigāki diskriminācijas veidi? Pret romiem, vecuma vai dzimuma dēļ? Vai citādi? Par Memorial un Latvijas panelistu viedokļiem varēsiet dzirdēt 29. martā ES mājā. Vienīgi lūdzu piesakaties epriga@europarl.europa.eu - jo vietu skaits ir ierobežots. 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties