#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ZINA JIRGENSONE, Eiropas Pilsoņu debašu 2009 dalībniece
, 2010. gada, 27.augusts, 2010

Paldies par izdevību, kura man tika dota piedalīties Eiropas pilsoņu debatēs!
Kvalificēju sevi kā eiroskeptiķi, tomēr raugoties uz globalizāciju, kā uz neizbēgamu realitāti, pieļauju, ja iedzīvotāju atgriezeniskā saite uz vadības procesiem kaut kā jānoraida.

Bet pēc būtības, nevis formāli. It kā jau varētu būt gandarīta arī par debašu rezultātiem, jo ierosinājums, kuru es virzīju (par mūsu banku stingrāku uzraudzību no Eiropas institūcijām) šogad tika iekļauts "augšās". Tomēr mani neatstāj iespaids, ka tas notika globālās finansiālās krīzes, nevis mana priekšlikuma rezultātā. Mani tomēr neatstāj iespaids, ka visas šīs debates ir tikai parādes pasākums. Jo cilvēki nevar debatēt par to, ko viņi nepārzina un nesaprot. Tā ir tāda papļāpāšana 'man patīk vai nepatīk'; līmenī, ko pēc tam viens sagatavots mentors apstrādā un pasniedz; debašu rezultātu pasūtītājam tā, kā paredzēts.

Lai šādas debates būtu produktīvas valstij un tās iedzīvotājiem, debatēs jāuzaicina cilvēkus, kuri kaut nedaudz (bet labāk - ja pilnīgi) pārzina valsts makro- un mikro-ekonomiskos procesus, atbilstošo likumdošanu valstī un strapvalstu līmenī, statistiku Eiropas valstīs par debatējamiem jautājumiem utt. Jo citādi , 'tā vienkārši padebatējot', var nonākt pie priekšlikuma par taisnīgu(vienlīdzīgu) Eiropas kopprodukta sadali starp visiem Eiropas iedzīvotājiem. Marksa "Kapitāls" Eiropā kļūstot itin populārs. Bet viss jau pamazām attīstās, jaunatne nobriest, un, cerams, debates arī ar laiku kļūs patiesi produktīvas.
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties