#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konferencē ES mājā spriedīs par sociālo dempingu un riskiem vienotajam tirgum
ES māja 
, 2016. gada, 15.novembris, 2016

Konferencē par sociālo dempingu starptautiskie un pašmāju eksperti spriedīs par šķēršļiem un draudiem vienotajam tirgum un meklēs risinājumus, kā tajā nodrošināt vienādu attieksmi starp Austrumeiropas un Rietumeiropas strādniekiem, un veselīgu un godīgu konkurenci starp ES valstu kompānijām.

Konferences pirmajā daļā, kurā uzstāsies starptautiski labi zināmi akadēmiķi un eksperti no ārzemēm, referenti apskatīs sociālo dempingu kā konceptu un sniegs atbildes uz daudzajiem joprojām neskaidrajiem jautājumiem, tostarp saistībā ar sociālā dempinga "problēmas" sasaisti ar darba ņēmēju norīkošanas direktīvas pārskatīšanu. Attiecīgajā panelī piedalīsies Bruegel domnīcas (Beļģija) vecākais līdzstrādnieks Žolts Darvašs, Eiropas arodbiedrību institūta (ETUI) vecākā pētniece Magdalēna Bernačjaka, kā arī Mareks Benio no Darbaspēka mobilitātes iniciatīvas (Polija). Visi trīs eksperti pastiprināti pēta un ir rakstījuši par sociālo dempingu un tā dažādajām šķautnēm, vēršot uzmanību arī uz to, ka nosūtītie Austrumeiropas viesstrādnieki turīgajās valstīs nav tik liela problēma, cik bieži vien pasniegta.

"Zilonis istabā ir nedeklarētais darbs, kas ir daudz lielāka problēma par darba ņēmēju radītajām problēmām," tā Z. Darvas.

M. Benio, kurš konferencē dalīsies ar saviem secinājumiem par pierādījumu meklēšanu patiesam sociālajam dempingam Eiropā, norāda, ka "Ir daudz vieglāk lemt par vienlīdzību nekā to panākt. Eiropas Komisijas priekšlikums vienādai samaksai nosūtītajiem darba ņēmējiem iecementēs ienākumu nevienlīdzību starp zemo un augsto algu ES dalībvalstīm."

M. Bernaciak pirms konferences uzmanību vērš citam aspektam: "Dzenoties pēc īstermiņa konkurences priekšrocības, daži uzņēmumi cenšas graut vai apiet esošos sociālos standartus. Gan darba ņēmēju, gan devēju pārziņā ir šādu pārkāpumu izskaušana un skaidru, caurspīdīgu un labi iedarbinātu normu saglabāšana ES vienotajā tirgū."

Konferences otrajā daļā pašmāju un ārvalstu eksperti sīkāk šķetinās sociālā dempinga dažādos aspektus. Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle uzstāsies ar vēstījumu, ka tā saucamā cīņa ar sociālo dempingu ir aizsegs Rietumvalstu centieniem ierobežot konkurenci savos tirgos. R. Zīle uzskata, ka šāda rīcība grauj patiesu vienoto tirgu un paver durvis jauniem nevēlamiem pavērsieniem. Tikmēr Eiropas Parlamenta deputāts Kosma Zlotovskis (Kosma Zlotowski) no Polijas stāstīs par to, kāpēc "dempings nevar būt sociāls" un cita starpā iztirzās ES pakalpojumu tirgus integrācijas procesus. Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) darba tiesību eksperts Andris Alksnis pievērsīsies darba ņēmēju norīkošanas tematam tieši no Latvijas darba devēju pozīcijām. Tikmēr autopārvadātāju asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš konferencē runās par aktuālajiem procesiem sociālā dempinga ietvaros no Latvijas autopārvadātāju skatupunkta.

Pasākuma programma.

 

Papildus informācija par konferenci
Pasākumu "Vai sociālais dempings ir drauds vienotajam tirgum? Eiropas prioritātes un nacionālās perspektīvas" rīko "New Direction -- The Foundation for European Reform", kas ir Beļģijā reģistrēta bezpeļņas organizācija (ASBL) un ir Eiropas Parlamenta daļēji finansēta.

Pasākums notiks Rīgā, ES mājā, Aspazijas bulvārī 28 (2. stāvā). Konferences sākums 2016. gada 25. novembrī plkst. 10.00 (reģistrācija no plkst. 09.30). Visa pasākuma laikā tiks nodrošināta sinhronā tulkošana no angļu uz latviešu valodu.

Tā kā vietu skaits telpā ir patiesi ierobežots, lūdzam savlaicīgi reģistrēties pasākumam, nosūtot e-pasta vēstuli uz edgar.ziverts@europarl.europa.eu.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties