#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
20 000 cilvēku Atēnās protestē pret taupības pasākumiem
, 2010. gada, 05.maijs, 2010

Sākoties ģenerālstreikam pret bargajiem taupības pasākumiem, šodien Atēnās pulcējas ap 20 000 cilvēku, informēja policija. Aptuveni 10 000 demonstrantu no lielākajām arodbiedrībām vienojās protestos galvaspilsētā, bet Grieķijas Strādnieku kaujas fronte (PAME) pulcēja vēl aptuveni tikpat lielu cilvēku skaitu.

Demonstranti rokās turēja plakātus, kuros pausts protests pret nepopulāro taupības režīmu. "Par krīzi jāmaksā bagātajiem", kā arī "SVF un ES nozog sociālā progresa gadsimtu" - vēstīja daži no tiem. Pēc atsevišķajiem mītiņiem demonstranti sāka kopīgi virzīties parlamenta virzienā, kur ceturtdien notiks balsojums par taupības programmu. Savukārt Grieķijas otrajā lielākajā pilsētā Salonikos uz protestiem pulcējušies aptuveni 14 000 cilvēku, liecina likumsargu izplatītā informācija.

Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) svētdien vienojās par 110 miljardu eiro (77,3 miljardu latu) piešķiršanu Grieķijai trīs gadu periodā. 80 miljardus eiro (56,22 miljardus latu) nodrošinās 15 eirozonas dalībvalstis, savukārt atlikusī summa nāks no SVF. Apmaiņā pret palīdzības programmu Atēnas piekrita ieviest bargus taupības pasākumus. Cita starpā Grieķija apņēmusies pārtraukt prēmiju izmaksas un nepieļaut algu pieaugumu valsts sektorā strādājošajiem. Turpmākos trīs gadus nebūs iespējama pensiju palielināšana. Taupības pasākumiem ietvers arī tā dēvētās 13. un 14. mēnešalgas atcelšanu valsts sektorā strādājošajiem. Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāpaaugstina no 21% līdz 23%, savukārt nodoklis degvielai, alkoholam un tabakai jāpalielina par 10%.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Getty Images

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties