#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
9. maijā Vērmanes dārzā būs daudzveidīga kultūras programma
, 2010. gada, 07.maijs, 2010

9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, Vērmanes dārzā notiks “Eiropas Savienības Dārza svētki”, kuru laikā parka estrādē visu dienu no plkst. 10:30 būs daudzveidīga mūzikas programma. Paredzēts, ka svētku dalībniekus priecēs piecpadsmit kori no Rīgas, Valmieras un Jūrmalas. Muzicēs profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, grupa Riga Groove Electro un koris “Kamēr...”. Pasākuma kulminācijā skanēs pasaulslavenā britu komponista Karla Dženkinsa skaņdarbs Adiemus koru un solistu izpildījumā, piedaloties deju grupai “Dzirnas”.

Latvija kā Eiropas Savienības dalībvalsts 9. maiju, Eiropas dienu, tradicionāli svin Vērmanes dārzā, kur šogad līdzās informācijai par Eiropas Savienības iespējām visu dienu tiek piedāvāta plaša kultūras programma parka estrādē.

No plkst. 10:30 uzstāsies profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”. Mazākos dziedātājus pārstāvēs jauno vokālistu konkursa “Cālis 2010” Rīgas laureāti, kā arī vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi”.

Riga Groove Elektro uzstāsies ar koriem „Bonus”, “Daugaviņa”, “Jūrmala”, “Konsonanse”, “Konvents”, „Salve”, “Skaņupe”, „Sonante”, “Unikoris”, „Vivat”, 100. vidusskolas jauktais koris un Valmieras grupa “Pozitīvs”.

Dejas cienītājus priecēs īru deju grupa, kā arī Latvijas sieviešu invalīdu asociācijas deju grupa “Aspazija”, kas citstarp pārsteigs ar lambetvoku.

Rīgas mūzikas skolu simfoniskais orķestris Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos Ādolfa Skultes Arietu un Imanta Kalniņa Piektās simfonijas fragmentus.

Redzēsim grupu FunSongs Kids – tajā satikušies latviešu bērni, kas angļu valodas zināšanas apgūst ar dziedāšanas un kustību palīdzību.

Ārzemju viesu godā būs folkloras grupa Gastauta no Lietuvas un popgrupa Wrestling with Angels no Zviedrijas.

Latvijā un pasaulē populārais koris “Kamēr...” diriģenta Māra Sirmā vadībā dziedās tautā iemīļotas dziesmas.

Pasākuma noslēgumā, pēc Apbalvošanas ap plkst. 17:00, skanēs pasaulslavenā britu komponista Karla Dženkinsa skaņdarbs Adiemus. Karls Dženkinss ir sacerējis skaņdarbu, kurā ar bezsaturisku zilbju virknējuma palīdzību ir radīts iespaids par zemeslodes valodu Bābeles torni un mūsdienu pasaules krāsaino vienotību. Paša izdomāto zilbju jūklī Dženkinss pamanījās radīt arī jau eksistējošu vārdu – adiemus, nezinot, ka latīniski tas nozīmē mēs tuvosimies. Piecdesmit minūšu garais demokrātiski ritošais Dženkinsa skaņdarbs kļuva ārkārtīgi populārs visā pasaulē, arī Latvijā tam ir savs piekritēju pulks. Pats komponists uzskata, ka trāpījis visdažādāko tautu un sociālo slāņu klausītāju sirdī. Adiemus mēdz dēvēt par New Age, klasisko crossover, pasaules mūziku, arī populāro jeb popmūziku. “Eiropas Savienības Dārza svētkos” skaņdarbu dziedās koris “Dzintars”, “Rasa”, Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris, deju grupa “Dzirnas”, kā arī solistes Laura Polence, Krista Audere un Elīna Viļuma mākslinieciskās vadītājas Airas Birziņas vadībā.

Detalizētāku pasākumu programmu meklējiet oficiālajā interneta vietnē

Eiropas nedēļu un Eiropas dienu Vērmanes dārzā organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju, Rīgas domi un Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecībām Rīgā.

Piedalies!

http://foto.delfi.lv/show_original/1292238/

 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties