#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina apsvērt vienotu standartu ieviešanu ES veselības aprūpes jomā
, 2010. gada, 02.maijs, 2010

Beļģijai, kura nākamgad būs Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts, Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) lūgusi aktualizēt jautājumu par to, kādam jābūt ES valstu nepieciešamajam minimālajam finansējumam uz vienu iedzīvotāju standartiem atbilstošas medicīniskās palīdzības nodrošināšanai.

LSB priekšsēdētājs Jevgēnijs Kalējsnorādīja, ka Beļģija tiek aicināta nākamgad uzsvērt jautājumu par minimālo veselības aprūpes standartu noteikšanu ES valstu iedzīvotājiem, kas būtu jānodrošina valstij par šiem līdzekļiem. Ir nepieciešams arī domāt par kompensācijas mehānismu ieviešanu ES līmenī tām valstīm, kuras saņem citu valstu medicīnas personālu, jo valsts ir ieguldījusi milzīgus līdzekļus viņu izglītībā, domā LBS vadītājs. Līdz ar to tālāk šo naudu varētu ieguldīt nākamās paaudzes speciālistu apmācībā, skaidro Kalējs. Šos priekšlikumus biedrība izteica aprīļa nogalē Beļģijā notikušajā ES organizētajā konferencē par veselības darbinieku cilvēkresursu attīstību nākotnē.

Konferences laikā Slimnīcu biedrībai, kā arī citu valstu pārstāvjiem radās priekšstats par ES vadītāju vājo sadarbību starp dažādām ES institūcijām risinot veselības darbinieku cilvēkresursu attīstību nākotnē ES valstīs. Tāpēc arī šie priekšlikumi tika virzīti.

Tāpat LSB iepazīstināja ārvalstu kolēģus ar situāciju veselības aprūpes jomā Latvijā, kur būtiski samazināts finansējums veselības aprūpei, turklāt ES valstu vidū Latvijā ir vismazākais finansējums viena iedzīvotāja veselības aprūpei gadā. Tāpat tika ziņots par to, ka Latvijas slimnīcas nesniedz plānveida palīdzību, paaugstinās mirstība, kā arī valstij nav naudas, lai norēķinātos par neatliekamo palīdzību.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties