#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina darba devējus pieteikties labās prakses balvai "Zelta ķivere"
, 2010. gada, 29.jūlijs, 2010

Līdz 3.septembrim darba devēji, arodbiedrības, izglītības un citas iestādes varēs pieteikties labās prakses balvai "Zelta ķivere 2010", informē Valsts darba inspekcija (VDI). Konkurss notiks jau septīto gadu Eiropas informatīvās kampaņas par drošības uzturēšanu darbā laikā.

Balvu piešķiršanas mērķis ir ar konkrētiem piemēriem parādīt visiem Latvijas, vēlāk arī Eiropas, darba devējiem un darbiniekiem, izglītības iestādēm, iedzīvotājiem, kādu labumu dod darba drošības un veselības aizsardzības labas prakses ievērošana.

Lai piedalītos konkursā, uzņēmumam jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jāatspoguļo drošas darba vietas uzturēšanas nozīmīgums, veikto darba drošības pasākumu ilgtspējība, reāli uzlabojumi. Pieteikumu izvērtēšana notiks divās kategorijās - līdz 100 un virs 100 nodarbinātajiem. Vispirms notiks vērtēšana Latvijas mērogā, pēc tam katras valsts labākais piemērs tiks vērtēts Eiropas līmenī.

Būtiski, ka labas prakses piemēri nevar būt teorētiski risinājumi, tiem jābūt jau īstenotiem praksē ar mērķi veicināt efektīvu darba drošības un veselības aizsardzības vadību darba vietā saistībā ar darba vietu drošas uzturēšanas pasākumiem.

Darba inspekcijas direktors Arnis Luhse uzsver, ka labas prakses konkurss ir nozīmīgs, jo tā dalībnieki regulāri apliecina, ka ērta un veselībai nekaitīga darba vieta, kā arī droši darba paņēmieni ir veiksmīgi īstenojama prakse arī Latvijā, ne tikai Eiropā. Labas prakses balva darba drošībā un veselības aizsardzībā tiek pasniegta katru otro gadu. 2008.gadā konkursā piedalījās pieci uzņēmumi un par uzvarētāju kļuva AS "Latvenergo".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: localwin.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties