#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina iepazīt Rīgu, pārvietojoties ar velosipēdu
BNS 
, 2012. gada, 12.septembris, 2012

Otrdien Eiropas Savienības (ES) mājā jaunieši no vairākām ES dalībvalstīm tika aicināti Rīgu iepazīt, pārvietojoties ar velosipēdu.

Rīgas attīstības plānā 2006.-2018. paredzēts izbūvēt jaunus veloceliņus un atrisināt problēmu ar riteņu novietnēm, kas galvaspilsētu padarīs drošāku un piemērotāku riteņbraukšanai.

Riteņbraukšanas popularizēšana un braucēju izglītošana ir viena no nākotnes perspektīvām Rīgā un visā Latvijā, atzina Rīgas Domes Satiksmes departamenta pārstāve Olita Sproģe. Viņa atklāja, ka turpmākajos gados paredzēts izveidot maģistrālo veloceliņu maršrutā Centrs- Dārziņi gar Krasta ielu.

Jau šobrīd riteņbraucēji var izmantot veloceliņu Centrs- Berģi, kas ir 14 kilometru garš, tā maršrutā ir vairākas veselības, izglītības un kultūras iestādes, kas savieno Šmerļa mežu, Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Juglas un Ķīšezera apkārti, kā arī labiekārtotu peldvietu Bābelīša ezerā.

Rīgas teritorija pēc sava lieluma ir piemērota velosatiksmes attīstībai, jo lielākā daļa pilsētas rajonu centru iekļaujas astoņu kilometru rādiusā no pilsētas centra. Tādēļ šim transporta veidam Rīgā ir plašas attīstības perspektīvas.

Jaunieši, kas Eiropas mājā pulcējās no visas Eiropas, tika aicināti ar riteni pārvietoties ne tikai savās mājās, bet arī Latvijā, neaizmirstot par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un drošības ķiveru lietošanu.

Satiksmes departamenta aptaujas rezultāti liecina, ka ikdienā riteni kā pārvietošanās veidu izmanto nedaudz vairāk kā 50% Rīgas iedzīvotāju.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem. 
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties