#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina ieviest Eiropas e-tirdzniecības uzticamības zīmi
, 2010. gada, 22.septembris

Eiropas Parlaments šodien atbalstīja rezolūciju ar priekšlikumiem par to, kā veicināt pārrobežu tirdzniecību internetā un patērētāju uzticēšanos šim tirdzniecības veidam. Viens no deputātu priekšlikumiem ir izveidot Eiropas uzticamības zīmi, kas garantētu internetā piedāvāto preču uzticamību un kvalitāti.

Internets ir visātrāk augošais preču izplatīšanas tīkls, tomēr tikai katrs trešais patērētājs ir gatavs veikt interneta pirkumu no citas valsts. Viens no deputātu priekšlikumiem ir izveidot Eiropas uzticamības zīmi, kas garantētu internetā piedāvāto preču uzticamību un kvalitāti. Noteikumus par šādu zīmi iekļautu ES tiesību aktos un to izpildi uzraudzītu Komisija. Vienlaikus zīmi varētu izmantot, koordinējot pielietojumu ar dalībvalstīs jau esošajām uzticamības zīmēm.

Tirdzniecību internetā mēdz traucēt e-tirgotāju atteikšanās pieņemt pasūtījumus no pircējiem citās valstīs. Deputāti pauda nožēlu, ka dažu dalībvalstu tiesību aktos Pakalpojumu direktīva joprojām nav pilnībā ieviesta. Tādēļ rezolūcija aicina Komisiju un dalībvalstis panākt to, ka tie izbeigta diskriminācija elektroniskās adreses vai dzīvesvietas dēļ atbilstoši Pakalpojumu direktīvas 20. panta 2. punktam.

Deputāti uzsver, ka e-tirdzniecības ķēde ir jāpadara pārredzamāka, lai patērētājs vienmēr būtu informēts par piegādātāja personību, uzņēmuma nosaukumu, ģeogrāfisko adresi un kontaktinformāciju. Deputāti aicina Komisiju arī uzlabot maksājumu sistēmu drošību (piemēram, maksājumiem ar kredītkartēm un debetkartēm), veicinot sistēmu savietojamību un kopējus standartus un atbalstot visdrošākās tehnoloģijas. Rezolūcija arī aicina izveidot Eiropas agrā brīdinājuma sistēmu ar datubāzi cīņai pret negodīgām darbībām digitālajā tirgū.

Turpmākie soļi

Pašlaik notiek darbs pie jaunās Patērētāju tiesību direktīvas. Eiropas Komisija ir arī apņēmusies līdz 2012. gadam izstrādāt ES Tiešsaistes tiesību kodeksu.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties