#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina ieviest krūts vēža skrīningu visā ES
, 2010. gada, 20.aprīlis, 2010

Vakar Strasbūrā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs paziņoja, ka deklarāciju par krūts vēža (mamogrāfisko) skrīningu ES mērogā ir parakstījuši pietiekami daudz deputātu, lai deklarācija būtu oficiāli pieņemta.

Deklarācija aicina visas ES dalībvalstis ieviest krūšu skrīningu valsts mērogā, kā arī prasa Eiropas Komisijai (EK) gatavot par to pārskatu katru otro gadu.

Iniciatīva arī mudina EK atbalstīt pētījumus, kuru mērķis ir pārliecināties, vai šis skrīnings ir noderīgs sievietēm, kas vecākas par 69 gadiem un jaunākas par 50 gadiem, un nākt klajā ar aktuālu un uzticamu statistiku par krūts vēzi.

Krūts vēzis ir galvenais sieviešu nāves cēlonis vecuma grupā no 35 līdz 59, vakar, norādīja deklarācijas iniciatore Liz Lynne (ALDE, Apvienotā Karaliste).

Iniciatīvu palīdzēja virzīt arī Michail Tremopoulos (Zaļie/ALE), Lidia Joanna Geringer de Oedenberg (S&D, Polija).

Deklarācija par cīņu pret krūts vēzi Eiropas Savienībā pieejama šeit

Latvijā no 2009.gada ir uzsākta valsts apmaksāta profilaktisko apskašu programma - valsts organizētā un apmaksātā krūts dziedzera, dzemdes kakla un kolorektālā jeb zarnu ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programma.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties