#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina izveidot ES ātrās reaģēšanas spēkus dabas katastrofu novēršanai
, 2010. gada, 16.augusts, 2010

Francijas prezidents Nikolā Sarkozī nācis klajā ar aicinājumu Eiropas Savienībā (ES) izveidot kopīgus ātrās reaģēšanas spēkus dabas katastrofu gadījumiem.

Svētdien publicētajā Eiropas Komisijas (EK) prezidentam Žozē Manuelam Barrozu adresētajā vēstulē Sarkozī apsvēris ES iespējas reaģēt uz nesenajiem plūdiem Pakistānā. "Acīmredzamu politisku un humānu iemeslu dēļ, domājams, ir būtiski Eiropai pamanāmi izrādīt solidaritāti ar pakistāniešu tautu. Eiropas interesēs arī ir šajā valstī nodrošināt attīstību un stabilitāti," raksta Francijas prezidents. Pēc zemestrīces Haiti un mežu ugunsgrēkiem Krievijā "jāveic nepieciešamie pasākumi un jāizveido īsti ES reaģēšanas spēki (..), kas balstīti dalībvalstu resursos", norāda Sarkozī, piebilstot, ka drīzumā Francija iesniegs attiecīgu oficiālu priekšlikumu. Francijas Eiropas lietu ministrs Pjērs Lelušs līdzīgu aicinājumu izteica jau pagājušajā nedēļā.

Svētdien Parīze paziņoja, ka uz Pakistānu ar lidmašīnu tiks nosūtītas 60 tonnas humānās palīdzības, un Sarkozī paziņoja, ka Francija ir gatava kravu transportēšanai izmantot savus gaisa spēkus. Kopš plūdu sākuma Francija Pakistānai atvēlējusi miljonu eiro. Savukārt EK pagājušajā trešdienā paziņoja, ka papildus jūlijā piešķirtajiem 30 miljoniem eiro Islamabada saņems vēl 10 miljonus.

Nedēļas nogalē atsākoties mežu ugunsgrēkiem, Krievija ļāva noprast, ka arī labprāt pievienotos starptautiskajiem krīzes reaģēšanas spēkiem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties