#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina papildināt Iespēju karti
, 2010. gada, 14.jūnijs, 2010

Lai padarītu "Iespēju karti" par vērtīgas informācijas avotu pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (LSOST) piektdien, 18.jūnijā, pulksten 15:00 aicinājuši nevalstiskās organizācijas (NVO), kā arī labdarības fondus un organizācijas sēsties pie apaļā galda Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā) un iesaistīties "Iespēju kartes" projektā.

Iespēju karte ir Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību centrālā aktivitāte. Tajā tiek uzkrāta informācija par pakalpojumiem, ko iedzīvotājiem piedāvā pašvaldības, valsts institūcijas, Eiropas Savienība, NVO un privāto uzņēmēju iniciatīvas – piemēram, bezmaksas mācības, iespējas saņemt pārtiku vai citu palīdzību.
Šī karte ir Labklājības ministrijas, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla, Latvijas Bērnu foruma un EK pārstāvniecības kopīgs projekts. Iespēju karte pašlaik tiek pilnveidota (tajā tiek ievadīti dati par pieejamajiem pakalpojumiem), un tās izstrādātāji – Latvijas Bērnu forums – cer, ka šajā kartē tiks iezīmēti pieejami sociālie pakalpojumi, darba iespējas un sabiedriskas aktivitātes katrā Latvijas pilsētā un novadā. Šobrīd tajā atrodamas aktivitātes 33 pašvaldībās.
"Iespēju karte saved kopā tos, kuriem uzticas, no kuriem gaida rīcību, un tos, kuri meklē palīdzību. Tā ir arī lieliska iespēja gan pašvaldībām, gan nevalstiskajam sektoram parādīt citiem savu labo praksi un popularizēt savu organizāciju. Iespēju karte ir kā skolā gatavotā kontūrkarte – jo veiksmīgāk un pilnīgāk tā tiks aizpildīta, jo labāk tā palīdzēs atrast vajadzīgo ceļa mērķi cilvēkiem, kam nepieciešama palīdzība," uzsver Iveta Šulca, EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja.
Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte skaidro, ka "Iespēju kartes" ideja radīta un izstrādāta, lai ikviens Latvijas sabiedrībā varētu saprast, kādi resursi ir Latvijas iedzīvotāju un iestāžu rīcībā – zināšanas, pieredze, labā griba un citi. "Cilvēki nav gatavi meklēt informāciju daudzo valsts institūciju un pašvaldību mājas lapās, tādēļ ir nepieciešama viena vietne, kurā būtu atrodama saprotama informācija par atbalsta saņemšanas iespējām dažādās dzīves situācijās. Tā ir iespēja palīdzēt līdzcilvēkiem," uzsver I.Ielīte.
Sekojot EK pārstāvniecības Latvijā aicinājumam, "Iespēju kartes" projektam pievienosies arī NVO "Nāc un dari", kas līdz šim īstenojusi sociālā atbalsta programmu bezdarbniekiem ar tādu pašu nosaukumu kā kartei. "Iespēju karte" atrodama, sekojot saitei Labklājības Ministrijas mājas lapā www.lm.gov.lv.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties