#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina pieteikties dalībai onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnē
, 2010. gada, 21.jūnijs, 2010

Jau otro gadu onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes cilvēkiem, kuri pārcietuši vēzi. Šogad pirmā nometne notiks no 18.- 23.jūlijam. Tajā aicinām pieteikties sievietes, kuras pārcietušas krūts vēzi un ir gatavas atrast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvot! Lai pieteiktos nometnei „Spēka avots”, jāuzraksta motivācijas vēstule, kurā pamatots, kāpēc vēlas piedalīties nometnē, kā arī nedaudz sniedzot ieskatu līdzšinējā pieredzē.

Vēzis ir slimība, kas ienes jūtamas korekcijas ierastajā dzīves ritmā. Parasti pirmās sajūtas – nolemtība, savukārt tuvinieki nezina, kā palīdzēt. Viens ir ārstēt slimību (diagnoze, operācija, ķīmijas vai staru terapija), pavisam kas cits - iemācīties sadzīvot ar domu, ka „man ir vēzis, bet dzīve turpinās”. Kā atzīst pagājušā gada nometņu dalībnieces, tad pats svarīgākais ir saprast, ka „Esam normālas sievietes un mūsu dzīve tagad tikai pa īstam sākās!”.

Latvijā ar vēzi katru gadu saslimst apmēram 10 000 cilvēku (pirmreizējā vēža diagnoze). Savukārt, krūts vēzis ir viena no izplatītākajām onkoloģiskajām slimībām sievietēm – ar to katru gadu saslimst apmēram 1000 sievietes. Tomēr jānorāda, ka ļaundabīgais audzējs, atklāts agrīnā stadijā, ir ārstējams un izārstējams. „Dzīvības koks” uzskata, ka tieši psihosociālā rehabilitācija ir svarīgs posms, lai cilvēks atrastu sevi, iemācītos sadzīvot ar sevi un spētu palīdzēt citiem. „Psihosociālā rehabilitācija ir neatņemama vēža ārstēšanas sastāvdaļa. Tai būtu jāsākas jau ar brīdi, kad tiek paziņota diagnoze”, tā uzskata pacientu biedrības „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Daina Mezīte. Viņa arī norāda, ka pagājušā gada pieredze parāda, ka šādas nometnes un programmas ir patiešām nepieciešamas, tās dod ticību dzīvei.

Nometne ilgs piecas dienas. Tajā paredzēti lekciju kursi, mākslas un grupu terapijas, speciālistu konsultācijas un uztura mācība, aktīva dzīvesveida nodarbības un citi pasākumi.

Šogad pirmā rehabilitācijas nometne „Spēka Avots” notiks no 18.-23.jūlijam. Ikviena sieviete, kas pārdzīvojusi krūts vēzi, ir aicināta kļūt par šīs nometnes dalībnieci. Lai piedalītos nometnē ir jāsūta motivācijas vēstule, kurā jāuzraksta un jāpaskaidro, kāpēc Tev būtu svarīgi piedalīties nometnē „Spēka Avots”, ko vēlētos iegūt šajā nometnē, ko varētu iemācīt citiem? Sūtījums jāadresē «Dzīvības kokam» Melnsila iela 13-1, Rīga, LV-1046 vai arī uz e-pastu: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, kā arī zvanot pa tālruni: 67625339!

Otra nometne „Spēka Avots” paredzēta no 8.-13.augustam. Tiek plānota arī pagājušā gada nometņu „Spēka Avots” tikšanās.

Papildus informācija: www.dzivibaskoks.lv
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties