#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina stiprināt Latvijas un Baltkrievijas ekonomiskās attiecības
, 2010. gada, 24.augusts, 2010

Nozīmīgākais Latvijas un Baltkrievijas divpusējo attiecību virziens ir ekonomiskā sadarbība, tikšanās laikā atzina Baltkrievijas ārlietu ministrs Sergejs Martinovs un Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, aicinot stiprināt abu valstu ekonomiskās attiecības.

Kā informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Laine Kučinska, Dombrovskis minēja, ka izveidotā abu valstu Starpvaldību komiteja ir parādījusi sevi kā efektīvu instrumentu, valdības līmenī atbalstot biznesa prioritātes.

Baltkrievijas ārlietu ministrs izteica cerību abu valstu ekonomiskās sadarbības veicināšanai vienotas ražošanas bāzes izveidē eksportam uz trešajām pasaules valstīm, kā piemēru minot AS "AMO Plant" sadarbību ar "Minskas traktoru rūpnīcu", komplektējot traktorus eksportam uz Āfrikas valstīm, kā arī sadarbībai enerģētikas jomā naftas un dabasgāzes piegāžu ceļu diversifikācijā. Dombrovskis aicināja risināt vairākus jautājumus saistībā ar Baltkrievijas importa ierobežojumiem, tādejādi nākotnē intensificējot abu valstu ekonomiskās attiecības, pastāstīja Kučinska.

Vizītes laikā amatpersonas pārrunāja arī Baltkrievijas un Eiropas Savienības (ES) attiecības. Dombrovskis novērtēja, ka Baltkrievijas un ES attiecībās ir vērojama tuvināšanās, un minēja, ka Latvija arī turpmāk veicinās ES lēmumus, kas vērsti uz dziļāku sadarbību. Vizītes noslēgumā Dombrovskis uzaicināja Baltkrievijas premjerministru Sergeju Sidorski ierasties darba vizītē Latvijā septembrī, kā arī piedalīties Baltijas Ekonomikas forumā. Tāpat premjers pozitīvi novērtēja šodien abu valstu parakstīto Pierobežas iedzīvotāju atviegloto braucienu līgumu, kas atvieglos robežu šķērsošanu vairāk nekā 200 000 pierobežas iedzīvotāju.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties