#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina uz bezmaksas semināru par ES regulu kosmētikas līdzekļu apritē
, 2010. gada, 23.marts, 2010

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizē bezmaksas semināru kosmētikas līdzekļu ražotājiem, importētājiem un izplatītājiem par Eiropas Savienības (ES) regulu kosmētikas līdzekļu apritē, informē LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa.

ES prasības kosmētisko produktu drošības jomā nosaka pieņemtā regula par kosmētikas līdzekļiem. Šīs regulas mērķis ir vienkāršot procedūras un uzlabot terminoloģiju, tādējādi samazinot administratīvo slogu un neskaidrības. Tā nostiprina konkrētus elementus reglamentējošos noteikumos par kosmētikas līdzekļiem, piemēram, tirgus iekšējo kontroli, lai nodrošinātu augstu cilvēka veselības aizsardzības līmeni.

Kosmētikas līdzekļa noformējums, jo īpaši tā veids, smarža, krāsa, izskats, iepakojums, marķējums, apjoms vai lielums nedrīkst apdraudēt patērētāju veselību un drošību, sajaucot to ar pārtikas produktu. Lai skaidri noteiktu atbildību, katram kosmētikas līdzeklim vajadzētu būt saistītam ar kopienā reģistrētu atbildīgo personu.

Nodrošinot kosmētikas līdzekļa izsekojamību visā piegādes ķēdē, tirgus uzraudzība kļūst vienkāršāka un efektīvāka. Regula stājusies spēkā 2010.gada 11.janvārī, bet galvenokārt to piemēros no 2013.gada 11.jūlija.

Seminārā kā lektori uzstāsies pārstāvji no AS "Dzintars", Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas, Eiropas Kosmētikas asociācijas, Veselības ministrijas un Veselības inspekcijas.

Seminārs notiks LIAA 2.stāva konferenču zālē, Pērses ielā 2.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Bilal Aslam

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties