#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina žurnālistus pieteikties ES veselības balvai
, 2010. gada, 26.marts, 2010

Eiropas Komisija šodien atklāja otro Eiropas veselības jomas balvu žurnālistiem, kuri veido iespiestas un tiešsaistes publikācijas. Balvu piešķir 2008.gada septembrī atklātajā kampaņā “Eiropa pacientiem".

Tās mērķis ir atbalstīt un apbalvot teicamu žurnālistiku, kas skaidro ar veselības aprūpi un pacientu tiesībām saistītus jautājumus. Šogad par pirmo balvu veselības jomā cīnījās 460 rakstu, kurus iesniedza žurnālisti no visas Eiropas Savienības. No 2009.gada 16.jūnija līdz 2010.gada 1.jūlijam žurnālisti, izmantojot tiešsaistes veidlapu, var iesniegt iespiestas vai tiešsaistes publikācijas. Konkursa termiņš ir 2010.gada 1.jūlija pusnaktī.

- Kā noskaidro uzvarētājus? Katrā ES dalībvalstī vienu finālistu izraugās nacionālā žūrija, kurā piedalās vietējie žurnālisti un sabiedrības veselības speciālisti un kuru vada Eiropas Komisija. Pēc tam no 27 finālistiem ES žūrija izraugās trīs ES mēroga uzvarētājus. Kad nacionālo un ES žūrijas locekļu vārdi apstiprināti, tos publisko Žurnālistu balvas tīmekļa vietnē.

Pirmās vietas ieguvējs saņems naudas balvu 5000 eiro, otrās vietas ieguvējam izmaksās 3000 eiro un trešās vietas ieguvējam - 2000 eiro. Visi nacionālie finālisti 2010.gada rudenī tiks aicināti uz Briseli piedalīties plašsaziņas līdzekļu seminārā par ES veselības problemātiku. Pirmo reizi ES žurnālistu balva veselības jomā tika izsludināta 2009.gadā.

Pērn pirmo vietu ieguva Estelle Saget (Francija) par "L'Express" publicēto rakstu "La schizophrénie expliquée aux parents" (Izskaidrot šizofrēniju vecākiem). Otro vietu ieņēma Audrė Srėbalienė (Lietuva) par publikāciju "Kraujo sesė" (Asins māsa) žurnālā "Savaitinis žurnalas" un trešo vietu - Emilia Chiscop (Rumānija) par "Drama si secretul unei doctorate" (Aizkustinošs stāsts par gribu un drosmi), kas publicēts "Ziarul de Ia?i".

ES veselības jomas balvu žurnālistiem un kampaņu "Eiropa pacientiem" finansē no līdzekļiem, kas iedalīti otrajai Kopienas programmai veselības aizsardzības jomā 2008.-2013.gadam. Sīkāka informācija par konkursa noteikumiem atrodami tīmekļa vietnē.

Lai iesniegtu rakstu vai uzzinātu vairāk par šo balvu, apmeklējiet Žurnālistu balvas tīmekļa vietni: http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2010/index_en.htm
 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties