#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicinām uz tikšanos ar dzejnieku Imantu Auziņu
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā 
, 2012. gada, 06.decembris, 2012

Pirmdien, 10.decembrī, plkst. 18.30 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) mākslas tikšanās cikla „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” ietvaros notiks pasākums „Turpinās pasaules pasaka...” - tikšanās ar dzejnieku Imantu Auziņu un viņa dzimtu, un caur kultūras prizmu varēs izvērtēt paliekošās un mainīgās dzīves vērtības.

Dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Imants Auziņš un viņa sieva prozaiķe un tulkotāja Irīna Cigaļskaja savā dzimtā redz dažādu mākslas dimensiju savīšanos. Meitas Irēna un Anna Auziņas ir dzejnieces, mazdēls  Matīss Elsbergs un mazmeita Marija Zālīte muzicē, mazdēls Marģers Zālītis pasauli raksturo ar zīmētas līnijas starpniecību, bet mazmeita Ieva Elsberga tulko.

Imants Auziņš nevienu no savas dzimtas pārstāvjiem nav apzināti virzījis savās pēdās, tomēr tūkstošiem grāmatu, kas atrodas viņa mājas bibliotēkā un interesantās personības, kas viesojušās pie Auziņiem, darījuši savu – Imanta Auziņa dzimtā vārdam ir liels spēks. Novembrī dzejnieks svinēja savu 75.jubileju.

Imants Auziņš ir optimists un uzskata, ka dzejas un literatūras loma pieaugs: „Uzskatu, ka mums pēc iespējas jāstiprina žanru polifonija, proti, literātiem jādarbojas vairākos žanros.” Sava veida polifoniju veido viņa dzimta, kur vārds, mūzika un krāsas ir ikdienas sastāvdaļa. „Mana mūža pasaule” ir Imanta Auziņa grāmatas nosaukums, bet savu pasauli dzejnieks nespēj iedomāties bez savējiem.

Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties